Безоплатні послуги з ментального здоров’я: де та як

Читайте також

У центрі Києва пропонують зробити міський парк

На місці знесеного старовинного будинку на вулиці Жилянській, 47, пропонують створити міський парк природного охолодження.

Рада декриміналізувала дрібні крадіжки до 3028 грн

Верховна Рада ухвалила закон, що декриміналізує дрібні крадіжки на суму до 3028 грн. Запроваджено нові штрафи та посилено адміністративну відповідальність за такі правопорушення.

Як орендувати склад в Києві: корисні поради

Оцініть, скільки місця вам знадобиться? Вам потрібен невеликий склад для зберігання кількох коробок або просторий склад для розміщення великого запасу товарів?

Росіянин накрав в “Епіцентрі” зубної пасти на 400 гривень

Громадянин Російської Федерації здійснив крадіжку у будівельному гіпермаркеті "Епіцентр" в Києві. Чоловік поцупив кілька тюбиків зубної пасти.

Киян і гостей міста запрошують на 9 безоплатних прогулянок столицею

Управління туризму та промоцій КМДА і Київський центр розвитку туризму підготували для містян і гостей Києва 9 безоплатних екскурсій, серед яких – новий маршрут Печерським районом і прогулянка, адаптована для маломобільних груп населення.

Поділитися

У Кабінеті міністрів опублікували рекомендації щодо того, де та як українці можуть отримати безоплатні послуги з охорони ментального здоров’я у воєнний час.

Такі послуги надають на всіх рівнях медичної допомоги: лікарі первинної ланки, заклади екстреної та спеціальної меддопомоги, мобільні мультидисциплінарні команди, служби психологічної підтримки тощо. Їхню вартість оплачує Національна служба здоров’я.

Якщо потребуєте психологічної підтримки — зверніться до свого сімейного лікаря. Попри війну українці можуть отримати послуги з охорони ментального здоров’я на всіх рівнях медичної допомоги, — зазначають у Кабміні.

Де послуги з охорони ментального здоров’я можна отримати безплатно:

У сімейного лікаря. У лікаря первинної меддопомоги можна пройти діагностику психічного стану, отримати поради та взяти скерування до іншого спеціаліста.

Амбулаторне лікування. Під час такого лікування пацієнт може самостійно звернутися до фахівця медзакладу, що має договір із Національною службою здоров’я України. У цьому разі направлення не потрібне.

Стаціонарне лікування. Спеціалізовані заклади надають такі безплатні послуги: психіатричний огляд, індивідуальний план лікування й реабілітації, проведення психодіагностичних тестів у динаміці й контроль за станом пацієнта. Направлення в цьому випадку не потрібне.

Виїзд мобільної мультидисциплінарної команди до пацієнта. Такі мобільні команди працюють при медичних стаціонарах, а щоб їх викликати потрібне направлення від сімейного лікаря або психіатра.

Контакти лікарень, де працюють мобільні психіатричні команди, можна дізнатися в контакт-центрі НСЗУ за номером 16-77.

Служба психологічної підтримки. Якщо не має можливості звернутися до лікаря, можна зателефонувати на лінію психологічної допомоги.

Перелік номерів служб психологічної підтримки є за посиланням.

Нагадаємо, у Києві, біля лікарні ім. Павлова відкрили перший в Україні Сад скандинавської терапії. У ньому люди, що мають ментальні травми й посттравматичні стресові розлади, зможуть полегшити процес реабілітації.