Борги українців за комуналку стрімко зростають

Читайте також

Тарифи на послуги ЖКГ різко зростуть

В Україні з початку повномасштабної війни житлово-комунальні тарифи на кілька ключових послуг, зокрема водопостачання, природний газ, гарячу воду та опалення залишалися незмінними.

В “Укренерго” повідомили, чи діятимуть графіки відключення 18 вересня

Компанія "Укренерго" повідомила, що в середу, 18 вересня, заходи щодо обмеження електроенергії не прогнозуються.

У “Київ Цифровий” додали «Мапу ментального здоров’я» для пошуку психологічної підтримки

У застосунку “Київ Цифровий” запустили «Мапу ментального здоров’я», яка допоможе містянам знайти необхідну психологічну допомогу.

Київські митники спалили понад 11 тисяч ляльок Barbie

Сумний фінал спіткав іграшки через порушення прав інтелектуальної власності та спробу ввезти в Україну контрафактний товар.

У Києві середньодобовий вміст діоксиду азоту перевищує допустимі концентрації

В Українському гідрометеорологічному центрі у вівторок, 17 вересня, повідомили, що середньодобовий вміст діоксиду азоту у столиці перевищує гранично допустимі концентрації (ГДК).

Поділитися

Борги українців за житлово-комунальні послуги стрімко зростають. Людям нічим оплачувати рахунки й ситуацію не рятують навіть субсидії. Про це заявив голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко в ефірі “Українського Радіо“.

За підрахунками Олега Попенка, загальна заборгованість українців за комунальні послуги становила понад 200 мільярдів гривень. Це значна сума, яка впливає як на якість послуг, так і на підготовку до чергового опалювального сезону.

Експерт зазначив, що зростання тарифів на одну послугу призводить до зростання боргів за інші. Наприклад, після подорожчання електроенергії українці стали платити більше, насамперед за світло, адже його найпростіше відключити. Водночас тепло та гаряча вода часто ігноруються й заборгованість зростає.

Субсидія не вирішує проблем

На думку Олега Попенка, та субсидія, яку пропонує держава – неефективна. Більшості людей, особливо пенсіонерам, доводиться обирати між виживанням та оплатою комунальних рахунків.

“Уявімо середнього пенсіонера, який отримує 4 тисячі гривень. Хай йому будуть нараховувати субсидію на 1,5-2 тисячі гривень. Чи може людина прожити за 4 тисячі в Харкові, Дніпрі, Павлограді, Херсоні? Звісно, що ні. Реальна субсидія не врятує людей“, – каже експерт.