Будинок вчителя у Києві увійшов до світового списку об’єктів, які треба зберегти

Читайте також

Експерти про ймовірну підозру Віталію Кличку

На тлі енергетичного колапсу в столиці, спричиненого масованими атаками РФ, у політичних колах почали ширитися чутки про можливу підготовку підозри меру Києва Віталію Кличку.

У Києві патрулюватимуть авто із зарядними станціями

У столиці запускають новий формат підтримки містян під час енергетичної кризи.

В Україні зросла кількість пенсіонерів з пенсією понад 10 тис. гривень

Станом на 1 січня 2026 року частка пенсіонерів, які отримують понад 10 000 гривень, зросла до 15,41%.

Кличко закликав киян готуватися до найгірших сценаріїв

Київ готується до будь-яких варіантів розвитку подій на тлі безперервних атак на енергосистему.

Режим економії «не для всіх»

Київ живе в режимі жорстких парадоксів.

Поділитися

Всесвітній фонд пам’яток включив Будинок вчителя у Києві до престижного списку World Monuments Watch 2025 — програми, яка об’єднує 25 пам’яток зі всього світу, які потребують збереження.

Про це повідомляє Всесвітній фонд пам’яток.

Разом із Будинком вчителя до списку увійшли пам’ятки з Албанії, Китаю, Індії, Японії, Марокко, Перу, Португалії, Іспанії та навіть на Місяці. Загалом об’єкти розташовані у 29 країнах на п’яти континентах та на Місяці.

Цьогорічний список сформували на основі понад 200 номінацій, які розглядала незалежна комісія міжнародних експертів. Ключові виклики для пам’яток — кліматичні зміни, війни, швидка урбанізація, природні катастрофи та недостатнє фінансування.

Наступні кроки

Після оголошення списку команда World Monuments Fund розпочне оцінку потреб кожного об’єкта, розроблення планів збереження та адвокації, а також збір коштів. Уже вдалося залучити 2 мільйони доларів для проєктів 2025 року.

Відновлення після ракетного удару

Купол Будинку вчителя, пошкоджений російською ракетою у жовтні 2022 року, відновили завдяки фінансовій допомозі США. Роботи почалися у листопаді 2023 року.