Чи планує Київ розвивати електротранспорт?

Читайте також

Завтра в Україні не планують вимикати електроенергію

Укренерго не прогнозує обмежень споживання електроенергії на п’ятницю.

Електрошок на Почайні: У Києві помітили Tesla з дуже відвертим «відгуком» про власника

Київські парковки бачили все: і героїв паркування, і золоті автівки, але сьогоднішній перформанс біля ТЦ «Gorodok Gallery» претендує на звання «Розрив року».

Фінансова катастрофа та «привид УНР»: Гетманцев попередив про критичний дефіцит бюджету

Україна опинилася на межі масштабної фінансової кризи, яка загрожує самій державності.

Коли подешевшають яйця в Україні: прогноз аналітиків на весну 2026 року

Попри весняне потепління, традиційного стрімкого падіння цін на яйця цьогоріч не очікується.

Ринок новобудов Києва-2026: як змінилися ціни та що врахувати в бюджеті

Купівля квартири в столиці сьогодні — це не лише вибір району, а й математичний розрахунок екосистеми ЖК, стадії будівництва та способу оплати.

Поділитися

У Києві вже є близько 100 зарядних станцій для електромобілів, з яких 10 — швидкісні мультистандартні (supercharcher), що здатні зарядити батарею до 80% за 20 хвилин. Про це йдеться у статті Германа Богапова у газеті “Дзеркало тижня”.

Чи планує місто розвивати мережу зарядок, ми звернулися за коментарем до Володимира Бондаренка, керівника апарату КМДА.

“Поки що дуже мало інфраструктури. Треба розвивати зарядки для малолітражок для приватного користування. Це питання бізнесу – тих же автозаправок, так само як з’являлись газові заправки, мають з’являтись електричні. Що стосується комунального автотранспорту, то на сьогодні це буде дорожче для бюджету. Автобус має кращу маневреність і може проїхати там, де не проїде тролейбус”, – сказав Бондаренко.

Київ має розгалужену мережу тролейбусів, а нещодавно мерія придбала перші тролейбуси з автономним ходом. Чи планується нарощувати парк тролейбусів і замінювати ними автобуси?

“У ході пілотного проекту з гібридними тролейбусами будемо розуміти, як діяти далі, – каже Володимир Бондаренко. – Поки що це дуже цікаво, але проект.  Ми розуміємо, як це працює в інших країнах, в інших містах. Але Київ має свою специфіку. Наприклад, вулиця Олени Теліги. Трохи підмерзло – фура і тролейбус вгору не їдуть”.