8 листопада – Гала-концерт з нагоди 150-річчя Національної опери України

Lesen Sie auch

10 Rezepte für die wichtigsten Ostergebäcke

Ostern ist für orthodoxe Christen das wichtigste Ereignis des Jahres und gleichzeitig der bedeutendste Feiertag in ihrem Kalender.

In Kiew fordern sie, die Aufenthaltsdauer der Soldaten im Krieg zu begrenzen

Auf dem Maidan in Kiew veranstalteten Angehörige von Militärangehörigen eine Streikdemonstration, um die sofortige Verabschiedung des Gesetzes über die Bedingungen des Militärdienstes zu unterstützen.

Klitschko kündigte die letzte Phase der Arbeiten an der Wellenbrücke in Obolon an

Kiews Bürgermeister Vitaly Klychko gab den Abschluss der Arbeiten an der Obolon-Wellenbrücke und die Umwandlung der Obolon-Insel in ein neues Erholungsgebiet mit einer Fußgängerbrücke, Parkplätzen und Sportplätzen bekannt.

In Kiew blühen Kastanien. Dies teilte der Pressedienst der KMDA mit

Auch der Pressedienst der Staatsverwaltung der Stadt Kiew veröffentlichte Fotos. 

Eine schreckliche Krankheit hat bereits die Ukraine erreicht

Dengue-Fieber, auch „knochenbrechende Krankheit“ genannt, ist eine Virusinfektion, die durch Mückenstiche übertragen wird. Man findet ihn am häufigsten in Gebieten mit tropischem und subtropischem Klima.

Teilen

До програми ювілейного Гала-концерту включено найвідоміші фрагменти оперних та балетних вистав у виконанні оперних солістів, артистів балету та хору, серед яких і перлини національної культурної спадщини – увертюра та сцена «Запорізька Січ» з опери Миколи Лисенка «Тарас Бульба» і молитва Андрія з опери «Запорожець за Дунаєм».

«Спеціально до цієї події здійснимо постановку сцени «Запорізька Січ» з опери Миколи Лисенка «Тарас Бульба», яка разом з увертюрою до цієї опери, складе перший відділ концерту, – розповів режисер-постановник, головний режисер театру Анатолій Солов’яненко. –  Сольні партії в «Запорізькій Січі» виконуватимуть як визнані митці, так і наша молодь, яка впевнено завойовує прихильність столичної публіки. Так, роль Тараса Бульби виконає прекрасний бас Сергій Магера, Андрія – Валентин Дитюк, Остапа – Олександр Мельничук, а Володимир Тишков, який нещодавно поповнив трупу, виконуватиме роль Кирдяги». Також партії виконують: Михайло Кірішев (Посланець), Олександр Бойко (Бунчужний), В’ячеслав Базир (Кошовий) та ін. Диригує Микола Дядюра, танці у постановці Віктора Яременка, сценографія Марії Левитської, хормейстер-постановник  Богдан Пліш.

У другому відділі концертної програми глядач побачить найвідоміші фрагменти світової оперної та балетної класики. Арії та сцени з опер: Дж. Верді («Набукко», «Отелло»),   Ж. Бізе («Кармен»), Дж. Пуччіні («Тоска», «Чіо-чіо-сан»), С. Гулак-Артемовський («Запорожець за Дунаєм»).

«У Гала-концерті балетна трупа буде представлена двома фрагментами з балетів, перший – це «Лебедине озеро» П.І.Чайковського в постановці Валерія Ковтуна. «Лебедине озеро» вважається самим культовим балетним спектаклем, відомим у всьому світі, і кожна трупа високого рівня має у своєму репертуарі цю балетну постановку, – розповіла художній керівник балету Аніко Рехвіашвілі. – Другий номер – це фрагмент балету «Лісова пісня» на музику М.Скорульського, в постановці Вахтанга Вронського. Цей балет йде в Національній опері з 1958 року і є найдивовижнішим і найвдалішим балетом на національну тему. Цю постановку також можна віднести до культових, як і «Лебедине озеро». Таким чином, у Гала-концерті ми представляємо перлини балетного мистецтва – світову та  українську».

Завершиться концерт виконанням Духовного Гімну України «Боже, Великий, Єдиний» (М. Лисенко). Цей твір ще називають молитвою за Україну, слова якої написав Олександр Кониський у далекому 1885 році, однак у ці складні для нашої держави часи її слова так само актуальні.

У Гала-концерті беруть участь: Сергій Магера, Андрій Романенко, Олександр Мельничук, Анжеліна Швачка, Геннадій Ващенко, Ксенія Бахрітдінова, Оксана Крамарєва, Валентин Дитюк, артисти балету та хору театру.

Головний диригент – Микола Дядюра. Головний хормейстер – Богдан Пліш. Художній керівник балету – Аніко Рехвіашвілі. Головний художник – Марія Левитська. Головний режисер – Анатолій Солов’яненко.

«Національній опері України, нашому рідному театру, 150 років. Звичайно, це не якийсь відрізок у часовому вимірі, – це ціла епоха і для театру, і для мистецтва взагалі. Ми відчуваємо високу відповідальність за довірену нам місію. Національна опера – це театр корифей. Я переконаний – нам пощастило: і тим, хто працює в театрі, і нашим глядачам, всій Україні, мати такий унікальний колектив. 150 років – це передусім сотні прем’єр, десятки тисяч вистав, мільйонна аудиторія. Не залишилось тих, хто засновував театр, але дуже важливо, що все, що їм вдалося зробити, накопичити в нашу скарбницю, зберігається та примножується», – каже Петро Чуприна, генеральний директор Національної опери України.