Для багатоквартирних будинків столиці діють чотири програми, щодо підвищення енергостійкісті

Читайте також

Рівень зарплат в Україні б’є всі рекорди

За останній рік український ринок праці зазнав значних змін.

Рекламний банер у метро Києва обурив правозахисників

Банер розмістила на гроші міжнародних партнерів організація, яка займається гуманітарним розмінуванням.

Інститут серця отримав відділення інтенсивної терапії “на колесах”

За словами керівника Інституту Бориса Тодурова, швидка використовуватиметься для перевозки тяжких пацієнтів.

Чи будуть відключення світла

18 січня відключень світла не має бути.

Будинок вчителя у Києві увійшов до світового списку об’єктів, які треба зберегти

Всесвітній фонд пам’яток включив Будинок вчителя у Києві до престижного списку World Monuments Watch 2025 — програми, яка об’єднує 25 пам’яток зі всього світу, які потребують збереження.

Поділитися

У столиці діють чотири механізми для багатоквартирних будинків, які допомагають впроваджувати енергоефективні заходи чи обладнання безперебійного живлення. Нині таким механізмом може скористатись кожен будинок, незалежно від того, чи є там ОСББ або ЖБК. Необхідну інформацію про зазначені механізми, умови участі та контакти, за якими можна отримати консультацію, можна знайти на сайті teplo.org.ua. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

«У Києва для будинкових громад працює програма для ОСББ та ЖБК «70/30%», програма «Капремонти» (для всіх без винятку будинків), компенсація незалежних джерел електроенергії та Револьверний фонд, що надає доступні позики та кредити багатоквартирним будинкам. Цього року за програмою компенсації ми втричі збільшили суми відшкодування на придбання генераторів чи сонячних станцій, особливо для будинків великої поверховості. Зараз місто відшкодовує 75% вартості придбаного обладнання, утім не більше 100 тис. грн – для будинків до 6 поверхів (включно); 200 тис. грн – для будинків від 7 до 16 поверхів (включно); 300 тис. грн – для будинків від 17 поверхів, а також для будинків з котельнями», – розповів він.

Петро Пантелеєв нагадав, що столиця, як і вся країна, продовжує працювати в умовах дефіциту електроенергії.

«Попри те, що зараз питання стабілізаційних відключень стоїть не так гостро, варто пам’ятати про підготовку будинків до роботи взимку, зокрема з урахуванням можливих відключень. Першочергово йдеться про ті будинки, для яких відключення світла суттєво впливають на роботу систем життєзабезпечення: насосів підкачки води, опалення, ліфтів, освітлення місць загального користування. Усі будинки можуть отримати допомогу від міста», – підкреслив заступник голови КМДА.