До Дня Києва? Звісно що Торт Київський

Читайте також

Сотні пінгвінів захопили ТРЦ Гулівер

Антарктида захоплює столичний ТРЦ Gulliver!

У Солом’янському районі Києва вибухнула бомба

Саморобна бомба вибухнула у дворі багатоповерхівки у Солом’янському районі Києва.

Які продукти в Україні найбільше здорожчали за час війни

За останні три роки ціни на продукти та послуги в Україні зросли на 44,2%, що значно вплинуло на купівельну спроможність громадян.

Старшого сина Петра Порошенка оголошено в розшук за неявку до ТЦК

Олексій Порошенко переховується від мобілізації в Британії та вже вдруге не з'явився за повісткою до ТЦК.

До 170 гривень за кілограм! Як тобі таке, Ілон Маск?

В Україні ціни на овочі стрімко зростають, і грудень не став винятком.

Поділитися

Київський торт — це кулінарний шедевр, який народився з кондитерської помилки. Київський торт згодом став символом столиці. Це смачний десерт з бісквітних коржів, орехового безе та ніжного крему. Історія його створення цікава та пов’язана з кондитерськими помилками, а також талановитими людьми, які внесли свій вклад у його рецепт1.

Походження Київського торта:

  • В 1956 році на фабриці імені Карла Маркса в Києві торт придумали в результаті кондитерської помилки. Існують різні версії історії про те, хто насправді розробив рецепт цього десерту.
  • За однією версією, торт вперше створив начальник бісквітного цеху Константин Петренко. Він хотів приховати помилку, коли кондитери забули партию білка для бісквіта в холодильнику. Петренко вирішив взбити білки з сахаром та горіхами і запікти їх. Колеги були поразжені смаком нового десерту.
  • За іншою версією, Київський торт вигадала 17-річна Надія Черногор, яка прийшла працювати на фабрику після неудачі на вступних іспитах в медичний інститут. Вона розкрила в собі талант кондитера та розробила рецепт унікальних коржів з бісквітно-горіхового безе.
  • Офіційна версія фабрики стверджує, що Київський торт народився в результаті упорних експериментів. Коржі сушили, а не випікали, поки не набули кремового відтінку та не стали сухими та хрусткими. Через рік торт отримав бронзову медаль на кондитерському конкурсі, а через ще один рік — золоту.

Як готують Київський торт:

  • Рецепт Київського торта був запатентований двома працівниками фабрики в 1973 році, але тайни рецепта не розголошуються досі.
  • Для початку потрібно підготувати безе для коржів на основі фундука. Білки взбивають з сахаром, а окремо змішують горіхи, муку та крохмаль, які потім вводять

Після взбиття білків з сахаром та горіхами, вводять суміш муки та крохмалю. Ця суміш додає коржам структури та робить їх хрусткими. Після цього коржі запікаються до золотистого кольору.

Далі йде процес збирання торта:

  1. Крем: Крем для Київського торта зазвичай готують на основі вершків, цукру та вершкового масла. Він має бути ніжним та пухким.
  2. Збирання: Коржі обмащують кремом, а потім складають вишуканий багатошаровий торт. Зазвичай він має 6-8 коржів.
  3. Глазур: Торт покривають глазур’ю, яка може бути шоколадною або вершковою. Глазур додає торту блиску та завершує його вигляд.

“Київський” торт “по ГОСТУ”

Якщо вам здається, що Київський торт це складно, то ми спробуємо переконати вас в цьому. Справа в тому, що для приготування цього десерту нам знадобляться білки, які і є основою нашого торта. Тому, від того як ми зіб’ємо ці білки, буде залежати весь результат приготування цього ніжного десерту. Тому, ми підібрали кілька особливостей, які варто враховувати при приготуванні безе на коржі. По-перше, яйця не повинні бути свіжими, в ідеалі, якщо вони полежать в холодильнику 1-2 тижні. По-друге, безе варто збивати до стійких густих пік, які не змінюють форму при перевертанні чаші. Решта нюансів, ви дізнаєтеся вже в процесі приготування торта.

Інгредієнти

Білок
180 гр.
Фундук
200 гр.
Цукор
240 гр.+ 150 гр.
Ванілін
1/3 ч.л.
Пшеничне борошно
40 гр.
Лимонний сік
1/4 ч.л.
Молоко
200 мл.
Жовток
5 шт.
Вершкове масло
250 гр.
Коньяк
2 ст.л.
Гіркий шоколад
100 гр.
Приготування

1

Отже, почнемо з того, що нам необхідно відокремити білки від жовтків. Збиваємо білки з цукром в пишну масу, додаючи при цьому лимонний сік або кислоту.

2
Для того, щоб додати горіхи в торт, ми маємо заздалегідь подбати про їх підготовку до введення в десерт. Горіхи мають бути злегка обсмажені. Нам необхідно буде перемолоти їх за допомогою блендера. Але врахуйте, що нам потрібні будуть горіхи дрібного помолу і великого. Тому, розділіть горіхи на дві частини, і подрібніть їх в два різних помола.

3
Змішайте горіхи грубого помелу і дрібного, та розділіть це все на дві частини.

В одну з частин додайте цукор (240 гр.) і борошно. Борошно усуне жир, який виділяють горіхи, щоб коржі при випіканні піднялися.

4
Тепер, горіхово-борошняну суміш додаємо до збитих яєчних білків.

5
Перемішуємо наше “тісто” на коржі, і можемо робити форму для торта. Тобто, нам зараз потрібно буде сформувати коржі з безе з горіхами. Ми можемо сформувати їх за допомогою рознімної форми, виставивши борти, а потім знявши їх. А можемо випікати коржі відразу в формі. Як правило, другий варіант надійніше, так як при випіканні корж не розтікається і його не потрібно буде обрізати, після випікання.

Випікаємо коржі близько 2 годин при 150 градусах.

Тепер, ми будемо готувати крем для нашого Київського торта. Для цього ми будемо використовувати жовтки, які, в першу чергу, зіб’ємо міксером. Після цього введемо в жовткову суміш цукор (150 гр.) і гаряче молоко.

7
Ставимо на плиту нашу суміш, і варимо до моменту загусання, постійно помішуючи. Слідкуйте, щоб наш крем не почав згортатися. Якщо це сталося, то необхідно перетерти його на ситі.

8
Тепер, ми міксером збиваємо холодне масло, і в нього будемо вводити зварений остиглий крем. Після того, як ми змішали все масло з кремом, додаємо топлений гіркий шоколад і коньяк. Все перемішуємо за допомогою міксера, і наш крем повністю готовий для торта.

9
Нам залишається тільки перемазати коржі кремом, змастити боки торта, і посипати горіхами. Також, можна залишками крему прикрасити торт у вигляді квітів або косички.

Для кращого результату, готовий торт повинен просочитися. Тому, залиште його мінімум на 2 години в холодильнику, після чого, можна подавати на стіл до чаю!

СМАЧНОГО!

P.S. Використані фото з сайту “Obozrevatel