«Дон Карлос» – у Національній опері, а потім у Львові

Одна з наймасштабніших опер «Дон Карлос» після того, як буде показана в столиці 7 листопада у Національній опері, вирушить до Львова, де проходитиме XVII Міжнародний оперний фестиваль ім. С.Крушельницької. Більшість дослідників і критиків творчості Джузеппе Верді сходяться в тому, що «Дон Карлос» – сама грандіозна робота композитора.

Дон Карлос

Прем’єра відбулася у Паризькій Гранд-Опера, у 1867-му році. П’ятнадцятьма роками пізніше Верді скоротив і переробив оперу, опустивши першу дію. Він більш наблизив її до шиллерівської п’єсі «Дон Карлос, інфант Іспанський», і в цій версії вона знайшла великий успіх у багатьох театрах. Постановка «Дон Карлос» завжди видовищна, тому що сама музика – яскрава і насичена історичними образами.

В репертуарі Національної опери ця постановка, починаючи з 2012,  зайняла особливе місце, бо вважається однією з наймасштабніших за останній час. До недавна цю постановку глядачі мали можливість побачити лише в столиці, але незабаром «Дон Карлос» вирушить у дорогу, до Львівської опери, де з 13 листопада проходитиме XVII Міжнародний оперний фестиваль ім. С.Крушельницької.

“Партія Єлизавети Валуа в опері «Дон Карлос» входила до репертуару Соломії Крушельницької, – розповів режисер-постановник опери Анатолій Солов’яненко. – Цієї опери немає в репертуарі Львівського театру і не знаю, коли цей спектакль йшов на львівській сцені в останній раз. По-цьому, впевнений, це буде подією для львів’ян та гостей Фестивалю. У виставі, партію Короля Філіппа Другого виконуватиме народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Сергій Магера. Його творчий шлях починався саме у Львівській опері, солістом якої він був протягом кількох років”.

Дон Карлос

Що стосується оформлення, то гості фестивалю побачать практично всі декорації, що й в Києві. Деякі елементи зараз виготовляються спеціально для цієї поїздки але, в меншому розмірі.

Постановний склад: режисер-постановник – Анатолій Солов’яненко, диригент-постановник – Микола Дядюра, хормейстер-постановник – Богдан Пліш, художник-постановник – Марія Левитська.

Головні партії виконують: Вікторія Ченська (Єлизавета Валуа), Сергій Пащук  (Дон Карлос), Геннадій Ващенко (Родріго, маркіз ді Поза), Анжеліна Швачка (принцеса Еболі), Сергій Магера  (Філіпп II, іспанський король), Володимир Тишков (Великий інквізитор).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне