«Дон Карлос» – у Національній опері, а потім у Львові

Читайте також

У Києві ями на дорогах перетворили… на мистецтво

У самому серці історичного Подолу, серед старовинних вулиць і будинків, з'явився незвичний арт-проєкт — мозаїки, вмонтовані у дорожні ями.

За лаштунками e-commerce: чому упаковка має важливе значення

Упаковка — це перше, що бачить клієнт, коли бере до рук замовлення з онлайн-магазину. Вона — частина сервісу, візитна картка бренду і водночас гарантія.

Завод Ріхерта на Подолі викупили активісти

Компанія A Development відмовилася від планів забудови території колишнього заводу Ріхерта на Юрковиці

У Київраді безуспішно намагаються приховати сліди “туалетних схем”

15 квітня під час пленарного засідання Київрада розглянула три проєкти рішень щодо скасування землевідводів, які були ухвалені міськрадою у 2024 році.

Поділитися

Одна з наймасштабніших опер «Дон Карлос» після того, як буде показана в столиці 7 листопада у Національній опері, вирушить до Львова, де проходитиме XVII Міжнародний оперний фестиваль ім. С.Крушельницької. Більшість дослідників і критиків творчості Джузеппе Верді сходяться в тому, що «Дон Карлос» – сама грандіозна робота композитора.

Дон Карлос

Прем’єра відбулася у Паризькій Гранд-Опера, у 1867-му році. П’ятнадцятьма роками пізніше Верді скоротив і переробив оперу, опустивши першу дію. Він більш наблизив її до шиллерівської п’єсі «Дон Карлос, інфант Іспанський», і в цій версії вона знайшла великий успіх у багатьох театрах. Постановка «Дон Карлос» завжди видовищна, тому що сама музика – яскрава і насичена історичними образами.

В репертуарі Національної опери ця постановка, починаючи з 2012,  зайняла особливе місце, бо вважається однією з наймасштабніших за останній час. До недавна цю постановку глядачі мали можливість побачити лише в столиці, але незабаром «Дон Карлос» вирушить у дорогу, до Львівської опери, де з 13 листопада проходитиме XVII Міжнародний оперний фестиваль ім. С.Крушельницької.

“Партія Єлизавети Валуа в опері «Дон Карлос» входила до репертуару Соломії Крушельницької, – розповів режисер-постановник опери Анатолій Солов’яненко. – Цієї опери немає в репертуарі Львівського театру і не знаю, коли цей спектакль йшов на львівській сцені в останній раз. По-цьому, впевнений, це буде подією для львів’ян та гостей Фестивалю. У виставі, партію Короля Філіппа Другого виконуватиме народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Сергій Магера. Його творчий шлях починався саме у Львівській опері, солістом якої він був протягом кількох років”.

Дон Карлос

Що стосується оформлення, то гості фестивалю побачать практично всі декорації, що й в Києві. Деякі елементи зараз виготовляються спеціально для цієї поїздки але, в меншому розмірі.

Постановний склад: режисер-постановник – Анатолій Солов’яненко, диригент-постановник – Микола Дядюра, хормейстер-постановник – Богдан Пліш, художник-постановник – Марія Левитська.

Головні партії виконують: Вікторія Ченська (Єлизавета Валуа), Сергій Пащук  (Дон Карлос), Геннадій Ващенко (Родріго, маркіз ді Поза), Анжеліна Швачка (принцеса Еболі), Сергій Магера  (Філіпп II, іспанський король), Володимир Тишков (Великий інквізитор).