Друга петиція про збереження Житнього ринку в Києві набрала необхідні голоси

Читайте також

Метро на Троєщину відкладають

Голова Деснянської райдержадміністрації в місті Києві Максим Бахматов заявив, що наразі будівництво метро на Троєщину не входить до числа пріоритетів через високу вартість проєкту та війну.

ARKHA представили відеороботу “Mamoritai”

Український рок-гурт ARKHA презентував нову пісню “Mamoritai”, супроводжену атмосферним відео, яке поглиблює сенси композиції.

На Global Wellness Day навчатимуть тілесного та психічного самовідновлення

У тривожні часи всім нам потрібне глибоке відновлення тіла й душі.

КиївПрайд анонсував Марш Рівності у столиці

Українська громадська організація КиївПрайд анонсувала Марш Рівності, який пройде у суботу 14 червня, у Києві.

За $12 000 до ЄС

Поліцейські викрили канал незаконного переправлення чоловіків з України до країн Європейського Союзу.

Поділитися

Друга петиція на сайті Київської міської ради із закликом захистити, зберегти та не допустити приватизації будівлі Житнього ринку в Подільському районі столиці набрала необхідні для розгляду 6 тис. голосів.

Згідно з платформою петицій на сайті Київради, петиція була подана 9 квітня і станом на 30 травня набрала необхідні для розгляду 6 тис. голосів.

“Закликаємо вжити всіх можливих заходів задля захисту і збереження та недопущення приватизації, критого ринку “Житній ринок” з його допоміжними спорудами та відкритою торговельною площею по вул. Верхній Вал, 16 в Подільському районі міста Києва”, – йдеться в тексті петиції.

Також автори петиції вимагають від Департаменту охорони культурної спадщини КМДА якнайшвидше надати пам’яткоохоронний статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини за видами: архітектура; наука і техніка; монументальне мистецтво; містобудування; ландшафту.

Житній ринок на київському Подолі безперервно існує щонайменше з XI століття. 1980 року за проєктом групи київських архітекторів було споруджено будівлю критого ринку, яка стала найбільшою в Європі (майже 2 тис. торгових місць). Його фасад оформлено металевими панно на тему історії Київської Русі.

Як повідомлялося, в січні 2025 року Київська міська рада оприлюднила проєкт рішення, згідно з яким запропоновано приватизувати Житній ринок, з умовою збереження функціоналу, зовнішнього вигляду та цілісності майнового комплексу та обов’язковим ремонтом протягом трьох років.

21 травня петиція на сайті Київської міської ради із закликом зберегти архітектурну спадщину Житнього ринку в столиці та встановити чесні правила його приватизації набрала необхідну для розгляду кількість голосів.