“Фауст” в лазерних променях

Глядачі, які нещодавно мали можливість відвідати Національну оперу України і безпосередньо оперу «Фауст», напевно були вражені світловими спецефектами, які супроводжували все дійство. Видовищності опері, яка йде в театрі в сучасній інтерпретації, вдалося надати завдяки новим мультимедійним проекторам, отриманим театром в дар від Японії в рамках грантової допомоги за програмою «Кусаноне». Цей грант є частиною Офіційної допомоги розвитку уряду Японії. З початку встановлення дипломатичних відносин в 1992 році Японія надала Україні допомогу на загальну суму понад 3,1 млрд. дол. США.

опера лазери

Перед початком вистави відбулася церемонія вручення каталогів обладнання, в якій взяв участь Посол Японії в Україні Такаші Кураї і директор компанії «Панасонік Україна» Кодзі Терадзіма. Так, пан Кураї зазначив: «Національна опера України має давні творчі зв’язки з Японією завдяки гастролям. Вони завжди викликають великий інтерес у японської публіки. Бажаю театру і його шанувальникам нових цікавих постановок із застосуванням суперсучасного проекційного обладнання, закупленого за сприяння народу Японії».

Грантова допомога може надходити тільки через неприбуткові організації. Таким виступив Благодійний фонд «Велика родина», який до того ж узяв на себе деякі фінансові витрати.

Завдяки грантовій допомозі японського уряду Національна опера України отримала лазерний проектор Panasonic PT-RZ21 яскравістю 20000 lm і два лазерних проектора Panasonic PT-RZ120 яскравістю 12000 lm. Устаткування такого класу використовується у всьому світі в сучасних виставах і під час театралізованих і спортивних шоу. Так, під час минулорічного Тижня моди в Мілані, була представлена ​​інсталяція Air Inventions, що потрясла глядачів фантастичним видовищем, освітленим лазерними проекторами. Не менш яскравою стала постановка на прем’єрі 7-ї серії «Гри престолів» в Концертному залі ім. Уолта Діснея в Лос-Анджелесі.

Христос з Фауст

Генеральний директор, художній керівник Національної опери України Петро Чуприна і держсекретар Мінкульту Ростислав Карандєєв подякували всім, хто допоміг втілити проект в життя. Зокрема Петро Чуприна зазначив: «Надане в рамках грантової допомоги сучасне мультимедійне обладнання збагатить наш арсенал засобів вираження. Це не перший проект допомоги Японії нашому театру – в 2003 році ми отримали музичні інструменти і аудіопаратуру, які надійно працюють сьогодні».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне