Ось і настав той день, коли ви замислилися над покупкою нового монітора. Починається довгий процес вивчення десятків характеристик, серед яких розмір та розширення, частота оновлення, час відгуку та купа інших додаткових функцій. Зрозуміло одне: вибір дисплея для комп’ютера — це не найпростіше завдання. Адже він є ключовим компонентом для роботи, навчання, розваг. Тож мусите не випустити з уваги, здавалося б, дрібну деталь, яка потім щодня нагадуватиме про вашу помилку. Однією з таких є покриття монітора. Розповідаємо про нюанси.
Основи вибору
Жодне з покриттів не є бездоганним. Упродовж багатьох років виробники докладають чимало зусиль, щоб позбутися бліків та надмірного тиску на зоровий апарат людини. Проте повністю уникнути цього їм ще не вдалося. Яке екранне покриття краще: глянцеве чи матове — однозначної відповіді немає. Тут усе залежить від ваших цілей. Перш ніж вибирати монітори для ПК, важливо правильно розставити пріоритети.
Глянцеві екрани: за та проти
Яскраві монітори з глянцевим покриттям забезпечують бездоганне кольорове зображення. Вони передають насичену, інтенсивну та контрастну картинку. Тож високо цінуються серед геймерів, людей, що працюють із контентом чи графічними програмами. А перегляд фільмів на них приносить лише задоволення. Плюси глянцевого покриття:
- виражений чорний колір, що додає глибини картинці;
- по-справжньому соковите передавання кольору;
- великі кути огляду;
- гладка поверхня, на якій зручно ковзати вказівником.
Мінуси глянцевого покриття:
- відсвічує на сонці;
- довга взаємодія з ним швидше втомлює очі;
- присутній виражений дзеркальний ефект;
- потребує частого очищення, адже на поверхні помітні пил і сліди пальців.
Глянцевий монітор стане вдалим варіантом для приміщень із помірним освітленням. І точно не розчарує поціновувачів високої якості ілюстрації.
Матові екрани: плюси та мінуси
Екрани з матовим покриттям стануть хорошою альтернативою в умовах сильного освітлення. Вони не відблискують, тож зображення залишатиметься чітким навіть у найяскравіший день. Крім того, вони дають менше навантаження на очі. Їхня приглушена контрастність знижує втому та надає можливість працювати з текстовими документами впродовж тривалого часу. Плюси матової поверхні:
- комфортне читання та перегляд зображень;
- відсутність відблисків;
- менша схильність до залишку відбитків пальців та накопичення пилу.
Мінуси матової поверхні:
- бляклість, кольори на них мають не такий яскравий вигляд;
- трапляються моделі, що створюють зернистість або певну текстурність на екрані.
Отже, матові монітори відмінно підходять для робочого місця, серфінгу в інтернеті, навчання. Створити ідеальні умови використання екрана на весь строк просто неможливо. Сьогодні стіл стоїть прямо перед вікном, а вже завтра ви облаштовуєте собі затишне місце в кабінеті. Тож, вибираючи той чи інший різновид дисплея, ви завжди йдете на компроміс.