Гепатит у Києві: чи справді вода з крана небезпечна

Читайте також

Кількість постраждалих від ударів у Києві перевищила сотню, людей дістають з-під завалів

У Києві кількість постраждалих внаслідок російської атаки збільшилась до 114, з-під завалів рятувальники продовжують діставати людей.

Удари по 27 локаціях, вщент зруйновано…

У ніч проти 17 червня росіяни здійснили черговий акт терору проти українського населення.

Цього тижня у столиці відбудуться продуктові сільськогосподарські ярмарки

Цього тижня в Києві пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.

У квітні українцям виплатили рекордні 445 млн грн Національного кешбеку

У квітні 2025 року понад 3,4 мільйона українців отримали рекордні 445 млн грн кешбеку за покупки товарів вітчизняного виробництва.

В Україні продовжує зростати середня зарплата

Протягом останніх шести місяців в Україні фіксується стабільне зростання середньої заробітної плати — щомісячне підвищення становить близько 500 гривень.

Поділитися

У Києві поширюються чутки, що спалах гепатиту А в Солом’янському районі пов’язаний із водопровідною водою. У “Київводоканалі” це спростовують.

Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на “Київводоканал”.

На тлі інформації про спалах гепатиту А у Солом’янському районі Києва у соцмережах з’явились припущення, що джерелом зараження могла стати водопровідна вода. Утім, у “Київводоканалі” офіційно заявили: якість питної води у столиці, зокрема в проблемному районі, відповідає всім санітарним нормам.

Після повідомлень про випадки гепатиту 8 травня фахівці компанії відібрали проби води за п’ятьма адресами в Солом’янському районі. Всі зразки показали відповідність чинним нормативним вимогам. Додаткові перевірки 20 травня знову не виявили жодних відхилень.

Як контролюють якість води

У “Київводоканалі” наголошують: якість питної води у Києві контролюється цілодобово на всіх етапах – від очисних споруд до розподільчої мережі. Усі результати досліджень доступні на офіційному сайті компанії.

Водночас у компанії пояснюють: хоча вода централізовано безпечна, її якість може погіршуватись уже всередині будинків. Внутрішньобудинкові мережі на балансі “Київводоканалу” не перебувають – за їхній стан відповідають балансоутримувачі житла. Їм радять регулярно промивати ці мережі, щоб уникнути вторинного забруднення.

Жителям Києва радять:

  • оперувати лише перевіреною інформацією;
  • перевіряти дані щодо якості води на сайті “Київводоканалу”;
  • звертатися до балансоутримувача будинку щодо стану внутрішніх мереж.

У компанії наголошують: офіційні аналізи не виявили жодної загрози з боку водопровідної води в Солом’янському районі.