"Mozart dan Salieri" - jenius musik di Opera Nasional

Baca juga

Hidangan masakan Ukraina yang hampir terlupakan

Ini adalah kue sederhana yang dibuat dari adonan segar di atas telur dan whey atau buttermilk. Adonan untuk vergun dibuat dalam bentuk kue tipis, dipotong menjadi persegi panjang atau belah ketupat, di mana sayatan bagian dalam dibuat. Kemudian bagian dalam potongannya dipelintir satu atau dua kali dan digoreng dengan minyak mendidih hingga berwarna keemasan. Vergun disiapkan oleh gadis-gadis di pesta malam, ibu rumah tangga untuk penyanyi, bidan untuk cucu.

Bagaimana Anda bisa terbang seharga 850 hryvnia

Warga Ukraina diberi tahu berapa denda yang akan mereka terima jika menyeberang jalan dengan kendaraan non-zebra.

Valery Zaluzhny dan Lina Kostenko adalah warga kehormatan Kyiv

Dewan Kota Kyiv memilih untuk menganugerahkan gelar Warga Negara Kehormatan...

Pemeringkatan masalah lokal akan dibuat di Kyiv

Pengalaman ini bukanlah hal yang baru, dan KMDA menggunakan karya rekan-rekan Jerman di dalamnya: di sana, inisiatif semacam itu memobilisasi penduduk lokal dan membantu membawa permasalahan ke tingkat kota.

Kompetisi ini diselenggarakan oleh KPIshniks

Untuk pertama kalinya dalam 20 tahun, Kejuaraan Catur Ukraina antar mahasiswa akan diadakan di Kyiv.

untuk berbagi

10 лютого в Національній опері України відбулася прем’єра одноактної опери “Моцарт і Сальєрі” (М. Римський-Корсаков), написаної за однойменною трагедією О. С. Пушкіна.

Одна з маленьких трагедій О. С. Пушкіна спочатку планувалась як «Заздрість», а пізніше була названа «Моцарт і Сальєрі». За сюжетом, Сальєрі заздрив успіху і таланту Моцарта і тому його отруїв. Саме цей твір спровокував появу легенди, яка є найбільшою помилкою щодо двох композиторів: насправді у Моцарта було набагато більше приводів заздрити Сальєрі.

Опера «Моцарт і Сальєрі» досі не була представлена в репертуарі Національної опери України – цей твір вперше поставлено на сцені театру головним режисером Анатолієм Солов’яненком.

Чи не першорядну роль в глибокому сприйнятті нового репертуарного твору театру зіграли два яскравих соліста – на них, власне, і будується весь драматургічний задум. З партіями музичних геніїв, жоден з яких всупереч фантазіям Пушкіна, в реальному житті не був причетний до смерті або безчестя іншого, успішно впоралися Валентин Дитюк (Моцарт) і Тарас Штонда (Сальєрі).

Для Тараса Штонди партія Сальєрі виявилася дуже символічною: цією роллю він відзначив і 25-річчя своєї творчої діяльності, і 50-річний ювілей. Окрім того, чудовий бас українського артиста найчастіше порівнюють з шаляпінським, а, як відомо, саме Федір Шаляпін був беззмінним виконавцем ролі Сальєрі, аж до еміграції з Совєтської Росії.

Mozart dan Salieri

У прем’єрній виставі Тарас Штонда в черговий раз продемонстрував всю потужність свого голосу, який можна порівняти хіба що з басом іменитого попередника. «Цього вечора я приклав всі зусилля, щоб віддати всю свою душу і свою майстерність, – розповів після прем’єри артист. – Я безмежно вдячний моїй улюбленій київській публіці за такий теплий, щиросердний прийом! Хочу висловити вдячність Анатолію Солов’яненку та Аллі Кульбабі за чудову постановочну роботу, яка дозволила мені самовиразитися в повній мірі. Сподіваюся, що опера «Моцарт і Сальєрі» надовго залишиться в репертуарі нашого рідного театру».

Mozart dan Salieri

Партія Моцарта була делегована молодому і перспективному солістові – Валентину Дитюку. Незважаючи на те, що «попередниками-виконавцями» ролі Моцарта були славетні артисти Сергій Лемешев, Іван Козловський, Костянтин Огнєвий, молодий тенор виправдав очікування і режисера, і глядачів.

«Партія Моцарта стала для мене не тільки новою роллю – в цій опері немає традиційних арій, і це було певною складністю. Весь сюжет побудований на діалозі між двома виконавцями, а це пов’язано з додатковими емоціями. Роль Моцарта дуже багатогранна і вимагає ще більшої глибини, чуттєвості, і цю роль мені належить ще «шліфувати». Сподіваюся, що у наступній виставі глядач побачить ще більше цікавого Моцарта», – поділився після прем’єри Валентин Дитюк.

Анатолій Солов'яненко і Алла Кульбаба

Режисерові-постановнику Анатолію Солов’яненку вдалося майстерно втягнути глядача в інтригу пристрастей двох геніїв, представивши їх внутрішні і зовнішні суперечності. Створення певного настрою у кожній мізансцені, своєрідна характеристика образів і розкриття підтексту – цю роль з успіхом виконав оркестр під управлінням Алли Кульбаби.

Солістів хору, одягнених в чорне (хормейстер Богдан Пліш), режисер розсадив в ложах, по обидва боки бельетажу, поруч із звичайними глядачами, що дозволило ще у більшій мірі бути «причетним» до того, що відбувається на сцені. Сценографія, створена головним художником театру Марією Левитською, «підтримала» режисерський задум: сцена, оформлена в чорний колір зі світловими акцентами – високими канделябрами та свічками, створила ту необхідну камерність, за яку так ратував композитор.

Mozart dan Salieri

Mozart dan Salieri

Mozart dan Salieri

Mozart dan Salieri

Mozart dan Salieri