Єдиний електронний квиток впроваждений, згодом – оплата банківською карткою

Читайте також

Україна буде в ЄС, коли кияни питимуть воду з кранів

У Києві незадовільний стан міських водопровідних мереж, а воду з кранів пити небезпечно. Про це повідомив голова постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності Андрій Вітренко.

Арку “переосмислять”, а козаків обіцяють “знести”

У столиці не демонтуватимуть одну з візитівок міста – арку «Свободи українського народу», її сенс переосмислено. А простір біля неї отримає нову концепцію. На цьому наголошують у Департаменті культури КМДА.

Киян закликали анонімно “постукати” (до 30 квітня)

Київська влада запустила опитування щодо рівня корупції у столиці і просить мешканців відповісти, чи стикалися вони з корупцією у різних сферах діяльності міської влади, також чи відомі їм випадки корупції серед чиновників.

Сапери перевірять столичні кладовища

Перед поминальними днями рятувальники мають перевірити території на предмет наявності вибухонебезпечних предметів. Провести розмінування, упередити надзвичайні ситуації.

“Відшукайте писанку”

Напередодні Великодня Національний заповідник "Софія Київська" влаштує квест "Відшукайте писанку". Він призначений для дітей віком від 7 років та їхніх батьків. Про це повідомили на офіційній сторінці Національного заповідника "Софія Київська".

Поділитися

У Києві триває дослідна експлуатація єдиного електронного квитка. Так, вже сьогодні оплатити проїзд в будь-якому комунальному громадському транспорті можна за допомогою єдиного квитка, транспортної картки Kyiv Smart Card, Картки киянина, паперового квитка з QR кодом або QR кодом, згенерованим у кабінеті киянина. Для того, аби здійснити оплату у салоні наземного транспорту, потрібно піднести картку або квиток до валідатора, а в метрополітені – до зчитувального пристрою на турнікеті.

Kyiv Smart Card

Про це повідомив директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров. За його словами, на сьогодні придбали та користуються транспортною карткою Kyiv Smart Card вже близько 2 тисяч киян.

«Станом на 13 лютого 2019 року весь наземний муніципальний транспорт уже обладнано бортовими комп’ютерами та валідаторами. Валідаторами обладнано 1326 одиниць наземного транспорту. У 68 вестибюлях київського метрополітену модернізовано 76 турнікетів – вони позначені надписом Kyiv Smart Card. Згодом до сплати проїзду ми плануємо під’єднати й розрахунок банківською карткою», – зазначив Назаров.

Не зрозуміло, чому не можна було відразу забезпечити можливості сплати саме банківськими картками, оскільки це б однозначно збільшило надходження коштів. Адже найбільший банк, який емітував мільйони карток, Приватбанк став державним і давно пропонує впроваджувати оплату у транспорті. Мабуть, КМДА розраховує розповсюдити якомога більшу кількість карток Kyiv Smart Card, адже вони небезкоштовні, а оцінені у 50 грн. От і рахуйте: якщо купить мільйон киян, то це буде дохід у 50 млн грн.

Директор департаменту розповів, що придбати Kyiv Smart Card вже можна на станціях метро «Хрещатик», «Театральна», Майдан Незалежності», «Акедеммістечко», «Лісова», Арсенальна», «Теремки», «Видубичі», «Сирець» та «Почайна». Продаж на інших станціях метро планують розпочати найближчим часом.

Наразі поповнити картку можна в Особистому кабінеті киянина (https://my.kyivcity.gov.ua/), в касах вказаних десяти станцій метрополітену та у боксах самообслуговування Ibox. Згодом придбати та поповнити транспортну картку буде можливо в терміналах самообслуговування, розташованих у всіх вестибюлях КП «Київський метрополітен» та на станціях швидкісного трамваю, касах Т-кіосків, окремо поповнити – в мобільному додатку Kyiv Smart City, терміналах 2click, на сайтах iPay та Portmone.

«А от пільговики мають оформити «Муніципальну «Картку Киянина». Її можуть отримати ті, у кого є пільги на виплати з бюджету Києва, хто офіційно працевлаштований в столиці, переміщені особи, які стоять на обліку в Києві, учні шкіл та вузів, а також їхні батьки та опікуни. Для отримання карти потрібно подати заявку до банку учасника проекту – АТ «Ощадбанк» і надати пакет документів: паспорт, ідентифікаційний код, документи, що підтверджують право на отримання картки, документ про надання пільг (за наявності). Наголошую, що під час валідації пільговиками у транспорті картки киянина – гроші за проїзд не стягуються», – пояснив Юрій Назаров.

Проте, як вияснив Київ 1, наразі Ощадбанк призупинив випуск Карток киянина, оскільки, начебто, не до кінця затверджені всі їх можливості. Та й не усім категоріям пільговиків оформлюється безкоштовний проїзд.

картка киянина проїзд

А ось валідація картки киянина необхідна для обліку кількості пільгових перевезень. Так, за словами директора Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, за лютий 2019 було провалідовано 1,7 млн. пільгових перевезень. За допомогою транспортної картки було здійснено понад 7 тис. платних перевезень.

Перевіряють факт оплати пасажиром транспортної послуги контролери за допомогою спеціального приладу інспекції. Так, при здійсненні контролю оплати проїзду контролер переводитиме систему та транспортні термінали в режим контролю і спеціальним приладом перевірятиме факт оплати пасажиром транспортної послуги перевізника.

«Коли ви підносите картку до валідатора, ви отримуєте повідомлення, що прохід дозволено і ви можете скористатися послугами транспорту після того, як ви «завалідувалися». Є група контролерів, у них є зчитувальні пристрої, вони заходять у транспортний засіб (у цей час блокується бортовий комп’ютер і, звичайно, валідатори), беруть вашу картку, підносять до зчитувального пристрою, і стає зрозуміло, чи ви оплатили поїздку чи ні», – пояснив Юрій Назаров.

Як підкреслив директор Департаменту, дослідну експлуатацію е-квитка планують закінчити восени цього року, до того ж часу пасажири можуть користуватися і жетонами, і талонами для проїзду у наземному транспорті.