Індекс борщу в Україні за місяць виріс на 19%

Читайте також

Таксі у Києві працюватимуть цілодобово

Від суботи, 17 січня, у столиці відновлюють роботу сервіси таксі під час комендантської години.

Київ першим впроваджує «гнучку» комендантську годину

Кабінет міністрів України дозволив регіонам адаптувати правила комендантської години під час надзвичайних ситуацій в енергетиці.

У Києві обмежують вуличне освітлення та рекламу

У столиці вимикатимуть підсвітку будівель і зовнішню рекламу.

Схема «демобілізації по-одеськи»

Нацполіція затримала одесита, який обіцяв «списати» військового зі служби за станом здоров’я.

Бюджетний хліб іде в минуле

На початку 2026 року темпи зростання цін на продукти дещо сповільнилися, проте загальна висхідна тенденція на споживчому ринку зберігається.

Поділитися

Індекс борщу в Україні протягом року виріс на 52%, зокрема за останній місяць – на 19%, сягнувши рівня 222 грн на тлі різкого зростання цін на овочі, викликаного несприятливою погодою.

Про це повідомляє УКАБ.

Так, у травні 2025 року ціни на свинину, цибулю, капусту, моркву та буряк в Україні помітно виросли, тоді як на яйця і деякі тепличні овочі (томати й огірки), навпаки, знизилися.

Найбільше у травні подорожчали овочі, ціни на які порівняно з квітнем виросли:

• на цибулю ріпчасту – на 82% (+91% за рік) до 29,9 грн/кг,
• на буряк – на 60% (+121% за рік) до 46,9 грн/кг,
• на капусту – на 42% (рекордні +437% за рік) до 72,5 грн/кг,
• на моркву – на 14% (+342% за рік) до 49,9 грн/кг.

Водночас ціни на стару картоплю знизилися на 2% до 34,4 грн/кг на тлі появи на ринку картоплі нового урожаю за ціною 80-130 грн/кг, ціни на яку почнуть поступово знижуватися з середини червня по мірі збирання місцевого врожаю.

Причиною подорожчання буряка, капусти та моркви є суттєве скорочення пропозиції на тлі сезонного зменшення запасів, при чому ціни на цибулю зростатимуть щонайменше до липня, поки ринок залежатиме від обсягів імпортних поставок.

Ціни на м’ясо у травні також виросли: на ошийок – на 20% до 330 грн/кг, на яловичину – на 6% до 317 грн/кг, на куряче філе – на 5% (+29% за рік) до 200 грн/кг.

Водночас ціни на курячі стегна знизилися на 4% до 120 грн/кг (+8% за рік).

Ціни на яловичину зростають на тлі скорочення поголів’я ВРХ та за підтримки цін на свинину, які найближчим часом залишатимуться досить високими внаслідок зменшення поголів’я свиней на 11% порівняно з минулим роком і зниження забійної маси на 9% у першому кварталі 2025 р.

Ринок молочної продукції у травні залишався досить стабільним, і ціни змінилися на 1-6% порівняно з квітнем, хоча порівняно з минулим роком більшість продуктів суттєво подорожчала.

Ціни на бакалійні товари також були стабільними. Так вартість 850 мл соняшникової олії за місяць виросла на 2% до 76,7 грн (+30% за рік), а ціна на рис залишилася на рівні 50,1 грн/кг (-13% за рік) завдяки падінню світових цін.

Десяток курячих яєць категорії С1 за місяць подешевшав на 5% до 72,3 грн (+50% за рік), і с настанням тепла ціни на яйця продовжать падати. Ціни на огірки за місяць впали на 31% до 53,5 грн/кг (-14% за рік), на помідори – на 21% до 99,5 грн/кг (-7% за рік) на тлі збільшення внутрішньої пропозиції тепличної продукції та стабільного рівня імпорту. Очікується, що найближчими тижнями ціни на огірки можуть знизитися ще на 5-10%.