Комунальні служби столиці продовжують роботи на гідротехнічних спорудах з метою ліквідації підтоплень та їх попередження у подальшому. Столичні рятувальники оперативно відпрацьовують виклики, зокрема, на вулиці Фанерній, Промисловому провулку та на території приватного сектору в Дарницькому та Дніпровському районах. Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв під час тематичної наради.
Підрозділи райдержадміністрацій та комунальне підприємство «Плесо» обстежили території, що можуть бути підтоплені. «Ми маємо повну координацію роботи усіх задіяних підрозділів та відпрацювання найбільш проблемних ділянок. Продовжуємо роботу в місцях підтоплень, всі балансоутримувачі гідротехнічних об’єктів та територій, що наближені або входять в зону підтоплень повинні забезпечити нормальну роботу. З областю координуємо спільні території», – зауважив Пантелеєв.
Під час наради в Українському гідрометцентрі спростували заяви деяких ЗМІ про потужний паводок.
«Порівняно з попередніми роками ми маємо достатньо сприятливі умови для формування весняного водопілля, яке буде близьким до середнього багаторічного. Ще раз наголошую на тому, що це не є якесь високе водопілля. Це середні умови проходження весняного водопілля», – заявив Микола Кульбіда.
Як повідомили в Дніпровському басейному управлінні водних ресурсів, об’єм повені, що очікується на підході до міста Києва в інтервалі від 21 до 26 млрд кубометрів води. Це нормативні межі повені. Пік повені припаде на 15 квітня, однак ці терміни можуть змінитися, зважаючи на очікуваний снігопад 17-18 березня.
Під час наради наголошено, що комісією Державного агентства водних ресурсів України ухвалено рішення про зниження максимального піку весняного водопілля у Києві за рахунок роботи Київського та Канівського водосховищ.
Разом із тим, за прогнозами Українського гідрометцентру до кінця березня через Київ пройде два або три циклони з інтенсивним снігопадом. У зв’язку із цим комунальні служби міста розпочали підготовку до чергового снігопаду в столиці.