Київ перетворюється на центр розвитку стартапів

Читайте також

США та Україна готуються до повномасштабного відновлення

В Американській торговельній палаті відбувся другий Американсько-український форум партнерства. Форум зібрав топ-менеджерів бізнесу, урядовців та лідерів думок.

Мешканець столиці просив 1200 доларів за автомат Калашникова

У Києві оперативники затримали чоловіка за збут зброї та боєприпасів. Інформацію про місцевого мешканця, який намагається продати автомат Калашникова, отримали співробітники карного розшуку Шевченківського управління поліції.

На Київ ідуть заморозки

На Київ та область ідуть заморозки, повідомили в Українському гідрометцентрі. Вони очікуються вночі 20 квітня.

У Києві працює єдиний номер допомоги

Якщо у вас раптово зникло світло або вода, дізнатися, коли послугу відновлять, можна за єдиним номером 15-57.

Критичні години змінилися

В Україні через суттєве похолодання 17 квітня ускладнилася ситуація в енергетиці. Щоб в енергосистемі не виникло критичних дисбалансів та енергетикам не довелося запроваджувати відключення світла, кожного українця просять економити світло.

Поділитися

Київ поступово рухається до розвитку стартап-екосистеми та втілення концепції смарт- міста. І хоча перед містом стоїть чимало викликів, перші ініціативи вже працюють у цьому напрямку. Такими є, наприклад сервіс електронних петицій, проект «Відкритий бюджет міста Києва», державні закупівлі Prozorro.

Допомогти київській міській владі та активістам має досвід Амстердама – одної з найуспішніших стартап-столиць у Європі.

Про це йшлося під час дискусії, яка відбулася за участі Рубена Ньювенхауса – співзасновника ініціативи StartupAmsterdam, співавтора книжки «Місто стартапів». Дискусія була організована фондом Western NIS Enterprise Fund і Greencubator.

Книга «Місто стартапів» була перекладена українською мовою та вперше презентована у грудні 2016 р. під час Міжнародного Конгресу Мерів. Зокрема Рубен Ньювенхаус відзначив, що Київ має розвинену екосистему стартапів, і не лише в ІТ сфері. Ідея розвитку і підтримки стартапів базується на п’яти ключових компонентах: потрібно мати доступ до талантів, фінансів, капіталів, перших клієнтів та можливість існувати в середовищі, де можна створювати зв’язки для роботи. Всі ці компоненти допомагають створити здорову екосистему стартапів та розвиватися далі містом, країною. Автор переконаний, що досвід Амстердаму спрацює і в Києві.

Андрій Колодюк, голова наглядової ради Української асоціації венчурного капіталу та прямих інвестицій, підтвердив, що Київ вже розвивається як великий європейський ІТ-центр. Між Києвом і Амстердамом є багато спільного: по-перше, люди – які працюють задля розвитку міста і володіють англійською мовою, що важливо для співпраці між країнами і містами. По-друге, наявність інвесторів, яких налічується 40 учасників і 25 інвестиційних фондів. Завдяки підприємницькому таланту людей та їхній кваліфікованій роботі Київ стає потужним центром розвитку ІТ-сектору. Важливо і те, що Київ є місцем інвестиційної діяльності та ІТ-хабом цілої України. Зокрема, існує величезна кількість бібліотек, розвиток яких потрібно доручити молодим людям, і перетворити їх на платформи для створення та реалізації ідей і проектів.

Проте становлення міста стартапів вимагає зусиль не лише від підприємців. Значну роль відіграє освіта. Ірина Озимок, керівник Програми місцевого економічного розвитку Western NIS Enterprise Fund, відзначила ініціативи, які вже зараз допомагають школярам та студентам розвивати підприємницький дух та інноваційне мислення. Фонд Western NIS Enterprise Fund запроваджує різні альтернативні проекти. Наприклад, Українська Академія Лідерства. Тут студенти займаються волонтерською діяльністю, яка частково пов’язана з бізнес-елементами. Таким чином вони вчаться мислити як підприємці та розуміють процес розвитку стартапів. Українці мають розвивати підприємницький дух ще в школі та в університетах. Тому ми з залюбки підтримали ідею видання книжки “Місто стартапів” українською мовою, щоб наша молодь розуміла, як стартапи можуть стати драйвером розвитку економіки міст.

Важливу роль грає і підтримка міської влади. У дискусії взяв участь Юрій Назаров, начальник управління інформаційно-комунікаційних технологій та координатор ініціативи Kyiv Smart City, який прокоментував зусилля, які київська влада докладає для підтримки інноваційних рішень для міста. Київська міська влада створила платформу Kyiv Smart City Hub. Кожен інноватор може прийти та запропонувати зручні сервіси для громадян. Якщо ідея цікава, то місто бере на себе зобов’язання її реалізувати. Вже створені такі програми як «Поліклініка без черг», проект «Open World» (додаток для незрячих людей) та «Розумні дороги». Київська міська влада сприяє тому, щоб стартап став бізнесом. Міська влада та сектори стартапів мають працювати разом, щоб розвивати місцеву екосистему. Але для цього міська влада має почати мислити як стартап – це і буде передумовою для впровадження дієвих змін у політиці. І усе що потрібно – це підприємництво і воля працювати з усіма зацікавленими сторонами в місті.

Нагадаємо, що Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом $150 млн, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Він має понад 20 років досвіду успішного інвестування у підприємства малого та середнього бізнесу.

Загалом, фонд проінвестував $168 млн. у 118 компаній із приблизно 25 000 працівників та зробив можливим залучення $1,4 млрд в компанії України та Молдови. З 2015 року Фонд реалізовує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму $35 млн, основними елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство. WNISEF забезпечує фінансування інноваційних, високоефективних програм, що спрямовані на здійснення реформ та змінюють життя звичайних людей в Україні та Молдові.