Київська міська влада нарощує підтримку ЗСУ під час війни

Читайте також

Новий блекаут: чому? коли? як довго?

Після зруйнування росіянами Трипільської ТЕС, Київ та Київщину очікують масові катастрофічні обмеження електропостачання – по 10-15 годин. До торговельно-розважальних центрів столиці вже обмежили постачання електрики. Відключення вже були на Оболоні.

На Виноградарі в Києві висадили платани

Про це повідомили в КП УЗН Подільського району. Комунальники висадили 11 платанів у сквері на проспекті Георгія Гонгадзе.

Воювати будуть “залізяки”

Війна в Україні знаходиться дуже близько до того моменту, коли на полі бою з обох сторін будуть воювати не люди, а машини.

Чи буде звільнено ректора КНУ?

Петиція щодо звільнення ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимира Бугрова набрала 25 тисяч голосів, необхідних для її подальшого розгляду президентом України. Про це стало відомо із сайту Офісу президента.

Хабарники мешкають у Києві

Київ та Київська область увійшли до трійки найбільших хабарників в Україні. Про це повідомляє Опендатабот. Торік тут винесли вироки 325 корупціонерам. Лідером виступає Львівщина, також на пʼятки наступає Одещина.

Поділитися

Підтримка столицею ЗСУ, незважаючи на бюрократичні та політичні перешкоди, має і надалі посилюватися. Про це йшлося на спільній зустрічі депутатів Київської міської ради разом з громадою під стінами Київської міської ради сьогодні, 23 вересня.

Як повідомив на зустрічі з ініціативною групою киян заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, підтримка містом ЗСУ полягає як у виділенні коштів на закупівлю дронів, спорядження, на першочергові потреби військових частин, на які місто з лютого 2022 року вже спрямувало понад 4,6 млрд грн, так і на інші потреби армії.

«Більше 4,6 млрд грн вже витратив Київ на безпеку, оборону та забезпечення захисників та їх родин з 24 лютого 2022 року. З них майже 3,5 млрд грн пішло у вигляді субвенцій на озброєння, спорядження, дрони, техніку та інші першочергові потреби військових частин міста, які виконують бойові завдання на передовій; понад 700 млн грн на виплату матеріальної допомоги захисникам та їх сім’ям; 439 млн грн спрямовано на забезпечення квартирами захисників, їх сімей», – зазначив Володимир Бондаренко.

Володимир Бондаренко нагадав, що Київрада на цей рік на підтримку військових передбачила загалом 5 млрд грн.

Київ продовжить посилювати підтримку ЗСУ

«Київрада підтримала ініціативу мера міста Віталія Кличка щодо посилення підтримки ЗСУ на 5 млрд грн. Усі можливі ресурси місто і надалі буде спрямовувати нашим захисникам задля наближення перемоги. Столиця надає максимальну підтримку виробникам дронів та іншого необхідного обладнання. Це приміщення, пільги, повне сприяння. Київ посилює підтримку ЗСУ. І у цьому питанні має бути максимальна взаємодія місцевої, центральної влади та громадськості», – зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради.

Разом із тим, як зауважив Володимир Бондаренко, від ситуації в столиці та стану міського господарства багато в чому залежить ситуація в країні.

«Важливо, щоб місто жило і працювало на перемогу. Треба зважено підходити до рішень щодо підтримки життєдіяльності міста. Критична інфраструктура, центри ухвалення рішень, комунікації, шляхи сполучення та багато іншого – все це необхідно підтримувати в належному стані. Тому бюджетне забезпечення цих напрямів має також бути на необхідному рівні», – підкреслив Володимир Бондаренко.

Володимир Бондаренко нагадав, що понад 2 млрд грн Київ уже витратив на усунення наслідків російської агресії.

Як зазначив депутат Київської міської ради Дмитро Білоцерковець, учасники акції обговорили питання законопроєкту №10037, який пропонує переспрямувати ПДФО з зарплат військових з місцевих бюджетів у державний бюджет.

«Натомість, ми пропонуємо зняти законодавчі обмеження, які забороняють місцевій владі напряму робити закупівлі в інтересах військових підрозділів» – зазначив Дмитро Білоцерковець.

Відповідний проєкт закону внесений на розгляд парламенту, проте законодавці його ухвалювати чомусь не поспішають, натомість намагаючись забрати у громад податкові надходження.