Завдяки експериментальному проекту студенти набудуть професійного досвіду ще під час навчання, для чого працюватимуть з пацієнтами в медзакладах.
Міністерство охорони здоров’я України запускає експериментальний проект із підготовки фахівців з реабілітації за дуальною формою навчання. Це означає, що теорія вивчається в учбовому закладі з педагогом, а практика – на робочому місці під керівництвом наставника, у даному випадку – фахівця медичного закладу з реабілітації. Причому практиці відведено 45% від усього навчального часу.
Серед київських вишів можливість взяти участь у цьому експерименті отримав Національний університет фізичного виховання і спорту України, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Адже тут здійснюють підготовку фахівців за спеціальністю «Терапія та реабілітація» («Фізична терапія, ерготерапія»). Ціль проста – забезпечити потужну практичну підготовку фахівців з реабілітації вже у виші, аби після закінчення випускник вийшов на роботу вже “готовим” спеціалістом, якого не потрібно ані навчати, ані перенавчати. Потреба в асистентах фізичного терапевта та ерготерапевта наразі велика, тож краще не гаяти часу.
“Студент отримає контрольований доступ до роботи з пацієнтом, до того ж матиме мотивацію – заробітну плату. Заклади охорони здоровʼя своєю чергою матимуть можливість впливати на формування змісту освітніх програм. Усе це допоможе нам покрити потребу в асистентах фізичного терапевта та ерготерапевта уже найближчим часом та підвищити якість медичної освіти загалом”, – зазначив у Facebook Віктор Ляшко.
Аби взяти участь у проекті, студенти мають подати заяву про переведення на дуальну форму здобуття освіти, пройти відбір у закладі вищої освіти та закладі охорони здоров’я й підписати тристоронній договір і трудову угоду.
Ті, хто вже вчиться, можуть долучитися за певних умов:
- щонайменше три роки навчання на денній формі;
- підготовка за спеціальністю 227 «Терапія та реабілітація» (227 «Фізична терапія, ерготерапія») у закладах вищої освіти, що є учасниками експериментального проекту;
- високі показники успішності за попередній навчальний рік. Не менше 80% для здобувачів ступеня бакалавр — третій рік навчання, для здобувачів ступеня магістрів — перший рік навчання. Або ті, хто під час вступу на магістерський рівень отримали щонайменше 75% максимальної кількості балів для вступу на спеціальність 227;
- успішна співбесіда в обраному закладі охорони здоров’я.
До речі, поки проект запланований на два роки, у разі його успішності буде масштабований на інші виші. Наразі, крім Національного університету фізичного виховання і спорту, у ньому беруть участь Дніпровський медуніверситет, Сумський державний університет, Львівський університет фізичної культури.