Київський університет спорту готуватиме фахівців з реабілітації

Читайте також

Відключення світла в Україні 17 вересня

Завтра, 17 вересня, графіки відключень світла не застосовуватимуться.

У Києві відкрили алею пам’яті Георгія Ґонґадзе

У Києві на Контрактовій площі відбулося відкриття алеї пам'яті Георгія Ґонґадзе.

Головний прапор України приспустили

Сьогодні, 16 вересня, через прогнозовану негоду приспустили головний прапор України, встановлений на території Меморіального комплексу «Національний музей історії України у Другій світовій війні».

«Медова осінь – 2024» – виставка-ярмарок меду та саджанців

Інститут бджільництва імені П.І. Прокоповича запрошує на виставку-ярмарок меду та саджанців медоносних рослин «Медова осінь – 2024».

Температурні рекорди середини вересня у столиці

За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського 14 та 15 вересня у Києві було зафіксовано три температурні рекорди.

Поділитися

Завдяки експериментальному проекту студенти набудуть професійного досвіду ще під час навчання, для чого працюватимуть з пацієнтами в медзакладах.

Міністерство охорони здоров’я України запускає експериментальний проект із підготовки фахівців з реабілітації за дуальною формою навчання. Це означає, що теорія вивчається в учбовому закладі з педагогом, а практика – на робочому місці під керівництвом наставника, у даному випадку – фахівця медичного закладу з реабілітації. Причому практиці відведено 45% від усього навчального часу.

Серед київських вишів можливість взяти участь у цьому експерименті отримав Національний університет фізичного виховання і спорту України, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Адже тут здійснюють підготовку фахівців за спеціальністю «Терапія та реабілітація» («Фізична терапія, ерготерапія»). Ціль проста – забезпечити потужну практичну підготовку фахівців з реабілітації вже у виші, аби після закінчення випускник вийшов на роботу вже “готовим” спеціалістом, якого не потрібно ані навчати, ані перенавчати. Потреба в асистентах фізичного терапевта та ерготерапевта наразі велика, тож краще не гаяти часу.

“Студент отримає контрольований доступ до роботи з пацієнтом, до того ж матиме мотивацію – заробітну плату. Заклади охорони здоровʼя своєю чергою матимуть можливість впливати на формування змісту освітніх програм. Усе це допоможе нам покрити потребу в асистентах фізичного терапевта та ерготерапевта уже найближчим часом та підвищити якість медичної освіти загалом”, – зазначив у Facebook Віктор Ляшко.

Аби взяти участь у проекті, студенти мають подати заяву про переведення на дуальну форму здобуття освіти, пройти відбір у закладі вищої освіти та закладі охорони здоров’я й підписати тристоронній договір і трудову угоду.

Ті, хто вже вчиться, можуть долучитися за певних умов:

  • щонайменше три роки навчання на денній формі;
  • підготовка за спеціальністю 227 «Терапія та реабілітація» (227 «Фізична терапія, ерготерапія») у закладах вищої освіти, що є учасниками експериментального проекту;
  • високі показники успішності за попередній навчальний рік. Не менше 80% для здобувачів ступеня бакалавр — третій рік навчання, для здобувачів ступеня магістрів — перший рік навчання. Або ті, хто під час вступу на магістерський рівень отримали щонайменше 75% максимальної кількості балів для вступу на спеціальність 227;
  • успішна співбесіда в обраному закладі охорони здоров’я.
    До речі, поки проект запланований на два роки, у разі його успішності буде масштабований на інші виші. Наразі, крім Національного університету фізичного виховання і спорту, у ньому беруть участь Дніпровський медуніверситет, Сумський державний університет, Львівський університет фізичної культури.