“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ

Читайте також

У Києві “космічні” ціни на таксі

У Києві ціни на таксі продовжують зростати, однак реальний дохід водіїв знизився за час війни. Це зумовлено не лише мобілізацією, яка скоротила кількість таксистів.

У Києві представники різних конфесій молилися за мир в Україні

На Софійській площі столиці України зібралися представники різних релігійних громад та міжнародних організацій для спільної молитви за справедливий мир в Україні. Захід став символом єдності і підтримки у важкі часи російської агресії.

Київ б”є температурні рекорди п’ятий день поспіль

У понеділок 15 липня в Києві максимальна температура повітря виявилась найвищою за час проведення спостережень для цієї дати і склала 34,2 градусів тепла. Попередній рекордний показник 1883 року перевищено на 0,5 градусів.

Загальний борг киян за комуналку

Загальний борг киян за спожиті послуги гарячого водопостачання та опалення становить понад 6,2 млрд грн, а за послуги постачання холодної води та водовідведення — близько 1,2 млрд грн.

У Києві можуть давати по 4 години електроенергії на добу – Київрада

Кияни можуть за оптимістичного сценарію отримувати по 8 годин електричної енергії на добу з розподілом по 4 години вдень та стільки ж вночі.

Поділитися

КП “Київтеплоенерго” на 1,12 млрд гривень замовило півтора десятки когенераційних установок для виробництва тепла та електрики. Для такого обладнання ця вартість закупівлі є рекордною для України, хоча загальна потужність відповідного обладнання у 60,5 МВт рекордом не вражає: за підрахунками фахівців, тільки кондиціонери столиці “тягнуть” 350 МВт. Поставить для “Київтеплоенерго” ці установки словацька компанія “KTS Engineering s.r.o.”, яка в аукціоні обійшла трьох конкурентів. При цьому, на замовника пала підозра в організації тендеру під “свою” компанію, адже на підготовку до такого коштовного тендеру відвели менше тижня.

Як стало відомо з оголошення електронної системи ProZorro, 18 червня 2024 року КП “Київтеплоенерго” уклало з “KTS Engineering s.r.o.” договір на постачання когенераційних установок. Ціна договору склала 1,12 млрд гривень (25,84 млн євро).

За вказану суму підрядник повинен поставити вказаному КП партіями до кінця 2025 року 15 когенераційних установок виробництва австрійської компанії INNIO. З них – дев’ять потужністю не менше 4,5 МВт (Jenbacher JMS 624 GS-N.L.) і шість – 3,3 МВт (Jenbacher JMS 620 GS-N.L.), які працюватимуть на природному газі. Установки повинні бути 2024 року випуску, з гарантією три роки або 24 тис.машино-годин.

Сумарна потужність закуплених когенераційних установок складає 60,5 МВт. Нагадаємо, що за даними гендиректора компанії «YASNO» Сергія Коваленка, лише кондиціонери у Києві споживають 350 МВт.

У тендері змагалися чотири компанії – українське ДП “Автомоторс”, ТОВ з іноземними інвестиціями “Цеппелін Україна ТОВ”, чеське “RSE s.r.o.” та “KTS Engineering s.r.o.” Остання компанія в аукціоні запропонувала найвигіднішу ціну.

При цьому, в ході закупівлі її потенційні учасники висловили КП “Київтеплоенерго” звинувачення в проведенні тендеру під “дружню” компанію та пригрозили, що повідомляють про це відповідні органи. Зокрема, компанія, яка не назвалася, звернула увагу на дуже стислі терміни такого коштовного тендеру – для подання пропозицій з урахуванням вихідних фактично було лише 6 днів: оголосили закупывлю 30 травня, пропозицію можна було подати до ранку 7 червня.

Згідно з даними публічного модуля аналітики BI.Prozorro, нинішня закупівля КП “Київтеплоенерго” є найдорожчою закупівлею, що пов’язана з когенераційними установками, по всій Україні за всю історію існування системи Prozorro. До цього найкоштовнішим був свіжий договір (від 19 червня 2024 року) цього ж підприємства ціною 50,48 млн гривень на розробку проєкту реконструкції ТЕЦ-5, яка передбачає збільшення її потужності шляхом встановлення когенераційних установок.

Про “KTS Engineering s.r.o.” відомо, що це словацька компанія з реєстрацією в Братиславі (дані Clarity Project). Керівницею компанії є Дарина Вайнагій із Братислави. До перемоги у тендері “Київтеплоенерго” ця компанія двічі отримувала бюджетні підряди в Україні – обидва в 2020 році на поставку запчастин для АТ “Укртрансгаз” загальною ціною 126,47 млн гривень.

На сайті “KTS Engineering s.r.o.” вказано, що ця фірма є офіційним партнером компаній INNIO, Nidec Leroy-Somer і Baker Hughes в Україні. Її представництва розташовані в Словаччині, Австрії, Узбекистані та Україні.

Нагадаємо, 16 травня 2024 року Київрада ухвалила Концепцію відновлення та підвищення енергетичної стійкості Києва, яка передбачає перехід на т.зв. “розподілену когенерацію” – коли ТЕЦ і котельні міста вироблятимуть і тепло, і електроенергію, які постачатимуться переважно в межах якоїсь конкретної території. Зокрема, передбачається встановлення когенераційного обладнання потужністю від 2,5 до 15 мВт на 11 районних котельнях. Тоді ж столичні депутати вирішили збільшити розмір статутного капіталу КП “Київтеплоенерго” на 2,5 млрд гривень – до 7,8 млрд гривень.