Кияни збирають підписи за прямий перехід від метро до парку на ВДНГ

На Сервісі електронних петицій зареєстрували заявку щодо з’єднання станції метро «Виставковий Центр» з вже існуючим переходом до Національного комплексу «Експоцентр України». Її автор – київський активіст Владислав Самойленко впевнений – це зробить доступ до парку набагато зручнішим та інклюзивним.

Перехід

«Подати петицію вирішив, бо з моменту відкриття розумів що вихід з метро непродуманий. Розумію, що при будівництві станції поспішали та економили. Але я та місцеві жителі  сподівались, що місто само згодом доробить вихід. Проте, цього не сталося і я вирішив ініціювати процес через інструмент електронних петицій, розраховуючи на підтримку киян», – каже Самойленко.

Зараз, аби дістатися парку звичайним киянам треба вийти із метро, перейти наземним переходом зі світлофором на іншу сторону дороги, та ще раз спуститися у підземку. При чому, для людей з особливими потребами цей шлях просто неприйнятний – адже якщо вихід із підземного переходу біля ВДНГ облаштований спеціальним пандусом, то вхід зі сторони вулиці Васильківської – ні. Тому вони та мами із дитячими візками змушені долати додаткові 600 метрів Голосіївським проспектом до іншого наземного переходу, щоб зайти у парк через шлагбаум для в’їзду автомобілів.

ВДНГ

«У 2011 році, коли було відкрито станцію метро «Виставковий Центр», виникли складнощі із будівництвом прямого підземного переходу до ВДНГ – треба було обходити чи перекладати каналізаційний колектор, що йде під дорогою. Кошторис будівництва складав близько п’яти мільйонів гривень і влада просто відмовилася від нього. Зараз, коли відвідуваність Експоцентру виросла до двох мільйонів людей на рік та продовжує зростати – це реальна проблема, адже існуюча модель переходу до метро дуже незручна та абсолютно не інклюзивна, – відзначає Євген Мушкін, генеральний директор Національного комплексу «Експоцентр України». – За останній рік ми декілька разів зустрічалися із мером міста з цього приводу, маємо надію, що адміністрація буде сприяти вирішенню питання. Дуже сподіваємося, що петиція допоможе».

Щоб петиція потрапила на розгляд депутатами Київради, вона має зібрати 10 тисяч підписів за два з половиною місяці до завершення голосування.

До речі, 25 квітня «Київавтодор» оголосив тендер на розробку проекту реконструкції Голосіївського проспекту вартістю майже 10 мільйонів гривень, проте у травні торги призупинили через неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель.

Петиція знаходиться тут: https://petition.kyivcity.gov.ua/petition/?pid=7983

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне