Критичні години змінилися

Читайте також

У п’ятницю графіки відключення світла діятимуть по всій Україні протягом доби

Укренерго 24 травня вводить цілодобові обмеження споживання електроенергії для промислових та побутових споживачів по всій Україні.

Час НАТО збивати російські ракети над Україною

Країна-член НАТО піднімає у повітря власні літаки, які кружляють і дивляться, як ракети долітають до своїх, як правило, цивільних цілей.

Контрафактні сигарети: сумнівна якість та несплачені податки

За останні пів року правоохоронці в рамках роботи Міжвідомчої робочої групи вилучили майже 14,4 мільйона пачок сигарет.

Речі українських брендів та кіно про Київ на терасі

Цьогоріч Києву виповнюється 1542 роки: місто не святкує гучно, але продовжує жити. Тож проєкт «Всі. Свої» запрошує всіх охочих привітати столицю наших сердець.

У застосунку “Київ Цифровий” тестують оплату проїзду без валідаторів

У застосунку "Київ Цифровий" тестують оплату за проїзд без використання валідаторів.

Поділитися

В Україні через суттєве похолодання 17 квітня ускладнилася ситуація в енергетиці. Щоб в енергосистемі не виникло критичних дисбалансів та енергетикам не довелося запроваджувати відключення світла, кожного українця просять економити світло. При цьому якщо раніше основне навантаження на енергосистему тривало з 9:00 до 19:00, то тепер – з 09:00 до 22:00.

Про це повідомили в “Укренерго“. Там закликали побутових споживачів дотримуватися простої інструкції, щоб полегшити ситуацію:

не включати обігрівачі та кондиціонери з 19:00 до 22:00;
не користуватися одночасно кількома потужними електроприладами: пральною машиною, пилососом, бойлером, електроплитою, чайником та багатьма іншими;
вимкнути зайве освітлення та електроприлади.

Зокрема, рекомендується виймати кожен зарядний пристрій з розетки після використання, а також скоротити використання електроенергії пристроями в режимі сну. Гаджети слід відключати від зарядного пристрою відразу після заряджання батареї. Це дозволить не лише заощадити енергію, а й продовжити термін служби акумулятора.

Також експерти радять переносити прання та миття посуду в посудомийних машинах на ніч. Слід зважати на те, що найбільше енергії пралка витрачає на нагрівання води. Тому заощадити допоможе її запуск із меншою температурою, наприклад, для прання на 30 або 40 градусах, а не на 60-90.

Бізнес та промисловість теж просять економити електроенергію. Їх закликають:

зменшити освітлення реклами, вітрин, вивісок, гірлянд, особливо увечері з 19:00 до 22:00;
переглянути виробничі процеси з урахуванням бюджетного споживання електрики.
У Києві підготували нові графіки відключення світла. Їх можуть застосувати за підвищеного попиту на електроенергію та продовження російських обстрілів.

Загалом Росія перейшла до нової фази енергетичного терору в Україні, прицільно обстрілюючи теплові електростанції (ТЕС). Хоча повний блекаут не передбачається, ракетні удари можуть спричинити планові відключення електроенергії влітку.