Криза на українському ринку праці продовжується

Читайте також

Відмова у вступі до НАТО спонукає Київ готувати ядерну зброю

Експерти підготували новий звіт “Російські ядерні фейки та загрози: моніторинг, аналіз та експертне розвінчання”, у якому розглянуті позиції сторін сьогодні.

Чотири роки в’язниці за вигадку

Киянина засудили до 4 років в’язниці за вигадану історію про підготовку до підриву Південного мосту

Вибираємо заколисуючий центр для малюка

Пристосування для заколисування немовлят мають масу переваг. Вони прискорюють засинання і покращують сон, заспокоюють і розслаблюють крихітку/

Апеляція підтвердила вирок ґвалтівнику 8-річної дитини

Ювенальні прокурори у Київському апеляційному суді відстояли вирок суду, яким до 15 років позбавлення волі засуджено чоловіка за зґвалтування 8-річної падчерки.

У Києві чоловік застосував газ проти поліції

У Києві в Оболонському районі чоловік застосував сльозогінний газ проти поліцейських.

Поділитися

Криза на українському ринку праці продовжується – кількість вакансій, розміщених у вересні, встановила новий рекорд. Роботи в Україні стає дедалі більше, втім це не заохочує потенційних працівників.

Про це свідчать дані, опубліковані популярним кадровим порталом. Згідно з результатами дослідження, у вересні було розміщено 117 683 вакансій, що стало найбільшим показником за весь час повномасштабного вторгнення. Втім рекорди на ринку праці фіксуються вже другий місяць поспіль.

Аналітики зазначають, що за кількістю пропозицій ситуація на ринку праці нагадує 2021 рік, коли роботодавці теж розмістили понад 117 тисяч вакансій. Але нині картина відрізняється нерівномірним розподілом вакансій: на заході та в центрі держави їх набагато більше, ніж у прифронтових регіонах. Найбільший приріст кількості вакансій зафіксували у таких областях:

Івано-Франківська (+4%);
Черкаська (+4%);
Запорізька (+4%);
Волинська (+3%);
Чернігівська (+2%);
Вінницька (+2%).

Але за абсолютними показниками кількості пропозицій регіони-лідери відмінні: найбільше роботи пропонують на Київщині, Одещині, Львівщині, Дніпропетровщині та Харківщині. Найзатребуваніші спеціалісти у таких галузях:

“Сфера обслуговування” – 21 164 пропозицій (+3% до серпня);
“Логістика, склад, ЗЕД” (+5%);
“Робочі спеціальності, виробництво” (+4%).
Майже половина (43%) всіх опублікованих вакансій доступна для шукачів без досвіду роботи. Це також можна пояснити погіршенням ситуації з дефіцитом робочих рук – у вересні частка таких вакансій становила 36%.

Втім навіть велика кількість різноманітних вакансій (тобто їхня доступність для широкого переліку охочих заробляти) не заохочує потенційних працівників. Основними перепонами, що ускладнюють можливості для працевлаштування українців, є низький рівень заробітної плати, відсутність вакансій cаме за фахом і недостатність професійних компетенцій.