Курячі яйця за місяць здорожчали на 60%

Читайте також

Відключення світла 7 грудня

Для побутових споживачів заходи обмеження діятимуть від 09:00 до 20:00.

На Софійській площі Києва запалили вогні на головній ялинці країни

Поруч з ялинкою буде й гарна і теж символічна фотозона – "Крила Фенікса".

“Міс Україна-2024” – киянка Марія Мельниченко

Вперше за три роки конкурс "Міс Україна-2024" провели наживо.

У Києві судитимуть чоловіка, який у підземному переході зґвалтував 23-річну дівчину

За даними поліції, 37-річний киянин зґвалтував дівчину у метро, змусивши її віддати 4 тисячі гривень.

З нагоди Дня Збройних Сил України співачка Охтирчанка та незрячий ветеран-блогер Віталій Верес презентували музичне відео «Мрія моя»

З нагоди Дня Збройних Сил України співачка Охтирчанка та незрячий ветеран-блогер Віталій Верес презентували музичне відео «Мрія моя»

Поділитися

Українці звикли до сезонного здорожчання продуктів харчування напередодні зими. Стосується це і яєць. Однак цього сезону ціни на цей продукт птахівництва злетіли одразу на 10 гривень – до 50-75 грн за десяток.

Курячі яйця за місяць здорожчали на 60%: що штовхає ціни вгору

Як повідомляє  “NV Бізнес”, за місяць вартість яєць зросла на 60%.

У пресслужбі АТБ виданню розповіли, що виробники аргументують це підвищенням цін на корми, енергоносії та інше.

Цінам на яйця притаманна виражена сезонність, адже на ринку значну частку займають домогосподарства, а саме понад 50%. Збільшення основних виробничих витрат, збитковість сектору в весняно-літній період, сезонний фактор — все це вкупі штовхає ціни вгору з настанням осені”, – пояснює виконавчий директор асоціації “Союз птахівників України” Сергій Карпенко.

Окрім сезонного фактору, він звертає увагу і на здорожчання комбікормів, енергоресурсів, кормових добавок, ветеринарних препаратів, запчастин, пакувальних матеріалів, які купляють переважно за кордоном, а отже за валюту. Збільшились і зарплати, логістичні витрати та додаткові витрати на альтернативні джерела енергозабезпечення.

А от сезонне скорочення виробництва, за словами експерта, стосується лише приватних господарств. Водночас промислове виробництво залишається стабільним і вже повернулось на довоєнний рівень.

На формування цін впливає і попит кінцевих споживачів, який також може досить динамічно змінюватися, зауважує експерт. У будь-якому разі, прогнозувати подальшу цінову динаміку на стратегічний продукт він не зважується. Проте, за його спостереженнями, споживчі ціни на яйця у вересні цього року були нижчими на 20% від минулорічних у цей же час, а жовтневі ціни — на 15% меншими порівняно із жовтнем 2023 року.

Нагадаємо, експерти очікують, що зростання споживчих цін в Україні за результатами 2024 року складе аж 10%.