Київ увійшов до рейтингу столиць світу з найкращою якістю повітря

Читайте також

Станція метро “Лук’янівська” вп’яте постраждала через російську атаку

Цієї ночі під час російської атаки вже вп’яте зазнала пошкоджень станція «Лук’янівська».

Рятувальники витягли живого кота з-під завалів

Посеред трагедії масованого обстрілу Києва 24 квітня сталася зворушлива подія

Центральний палац одружень у Києві зазнав пошкоджень

Центральний палац одружень у Києві зазнав пошкоджень внаслідок нічної ракетної атаки, що сталася 24 квітня.

Ціна пішла вгору

В Україні цього тижня спостерігається зростання цін на моркву.

В Україні планують різко збільшити 19 видів штрафів

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України підготувало законопроєкт

Поділитися

Незважаючи на війну і пов’язані з цим виклики українська столиця має досить чисте повітря.

Столиця України посіла достойне місце у рейтингу IQAir World Air Quality за результатами якості повітря: щорічний світовий рейтинг опублікував результати 2024 року. Показники України та її столиці, незважаючи на війну і всі пов’язані з цим виклики, є досить обнадійливими, хоча є регіони, де, звісно, обставини гірші.

Про це повідомляє звіт рейтингу за 2024 рік.

Україна продовжує стикатися з проблемами якості повітря через триваючу агресію з боку Росії. Вплив війни на якість повітря залишається значним через вибухи, рух військової техніки, руйнування цивільної інфраструктури. У зимові місяці ситуація погіршується через спалювання твердого палива для опалення через цілеспрямоване знищення енергетичної інфраструктури​

Але, попри всі виклики і шкоду, нанесену бомбардуваннями, Київ увійшов до тридцяти п’яти столиць світу з найкращими показниками стану повітря. Розташувавшись між Амстердамом (Нідерланди) та Кіто (Еквадор), столиця України посіла 89 місце (зі 121) в рейтингу, опинившись у «зеленій зоні».

Середньорічна концентрація PM2.5 у Києві в 2024 році склала 9.4 мкг/м³, що трохи перевищує середній рівень по країні​. У 2024 році було зафіксовано випадки сильного забруднення повітря, коли мешканцям рекомендували залишатися в приміщеннях через високий рівень PM2.5​

Усього до цьогорічного рейтингу IQAir World Air Quality Report увійшла 121 столиця. Серед мегаполісів із найбільш забрудненим повітрям опинилися Нью-Делі (Індія), Дакка (Бангладеш), Душанбе (Таджикистан). До списку міст із найчистішим повітрям – Нассау (Багамські Острови), Сан-Хуан (Пуерто-Рико), Папеете (Французька Полінезія).

Рівень забрудненості PM2.5  в Україні в складає 9.2 мкг/м³, тоді як у Росії ця цифра сягає 9.8, Польщі 14.8, Румунії 15.3. Але Україна поступається у чистоті повітря Німеччині (9.0), Нідерландам (8.9), Франції (8.1)​ тощо.
.
Найбільш забруднені країни Європи – Боснія та Герцеговина (25.3) та Північна Македонія (23.3).

Нагадаємо, що в Києві функціонує найбільша в Україні автоматизована система моніторингу якості повітря. За її роботу відповідають 53 пункти спостереження європейського зразка: 46 індикативних та 7 референтних пунктів. Дані з датчиків фіксуються щохвилини, зберігаються на сервері та виводяться в режимі реального часу.

Забруднене повітря – найбільший у світі вбивця навколишнього середовища, що спричиняє щонайменше 4 млн смертей на рік. Але лише 1% глобального фінансування спрямований на подолання цієї кризи, згідно з аналізом Фонду чистого повітря (CAF).

Забруднення повітря вбиває багато людей. Якщо порівнювати за кількістю, проекти для боротьби проти ВІЛ/СНІДу отримали у 34 рази більше фінансування, тоді як програми боротьби з голодом отримали в сім разів більше. Підвищення фінансування для боротьби із забрудненням повітря врятувало б багато життів, вважають експерти.