Київські лікарі пересадили палець з ноги на руку

Читайте також

Метро на Троєщину відкладають

Голова Деснянської райдержадміністрації в місті Києві Максим Бахматов заявив, що наразі будівництво метро на Троєщину не входить до числа пріоритетів через високу вартість проєкту та війну.

ARKHA представили відеороботу “Mamoritai”

Український рок-гурт ARKHA презентував нову пісню “Mamoritai”, супроводжену атмосферним відео, яке поглиблює сенси композиції.

На Global Wellness Day навчатимуть тілесного та психічного самовідновлення

У тривожні часи всім нам потрібне глибоке відновлення тіла й душі.

КиївПрайд анонсував Марш Рівності у столиці

Українська громадська організація КиївПрайд анонсувала Марш Рівності, який пройде у суботу 14 червня, у Києві.

За $12 000 до ЄС

Поліцейські викрили канал незаконного переправлення чоловіків з України до країн Європейського Союзу.

Поділитися

Фахівці з реконструктивної хірургії нашого ННЦХТ ім. Шалімова здійснили унікальну операцію – пересадили палець з ноги на руку

Про це розповіли у соцмережі Національного Наукового Центру хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова.

Операції подібного рівня технічної складності досі не виконувались в Україні. Пацієнтка втратила вказівний палець руки після падіння зі сходів, але завдяки нашим професіоналам їй вдалось виконати успішну пересадку другого пальця зі стопи на місце втраченої проксимальної фаланги руки.

Євген Симулик, завідувач відділу мікросудинної хірургії Національного наукового центру ім. Шалімова:

Йшла по сходинах, зачепилася, впала і відірвала правий палець на рівні фаланги. Звернулась із побажанням відновити втрачений палець.

Ольга Васенюк, пацієнтка Національного наукового центру ім. Шалімова говорить, що там були такі грати на сходах, коли впала, коли побачила, що з рукою – такий шок був, у страшному сні таке уявити неможливо. Ольга – актриса, працює в театрі, грала вистави, прикривала, але все одне це не те.

Тож Ольга почала вивчати, чим їй зможе допомогти сучасна хірургія.

Складність клінічного випадку була зумовлена анатомічними особливостями пацієнтки (малим діаметром артерій) та синдромом Рейно. Під час оперативного втручання фахівці використовували 3Д мікроскоп, що дозволяє зшивати судини під 26-кратним збільшенням, без втрати якості зображення.

Альона Костенко, судинний хірург відділення мікросудинної хірургії Національного наукового центру ім. Шалімова:

Така операція, як у нашої пацієнтки, дійсно відбулася вперше в Україні. І це нейрохірургічне, можна сказати, втручання. Там були такі судини, які шилися надтонкими нитками під мікроскопом з великим збільшенням.

До слова, за минулий тиждень у Києві не зареєстровано летальних випадків від ускладнень грипу та COVID-19.