Лиса гора

Читайте також

Критичні години змінилися

В Україні через суттєве похолодання 17 квітня ускладнилася ситуація в енергетиці. Щоб в енергосистемі не виникло критичних дисбалансів та енергетикам не довелося запроваджувати відключення світла, кожного українця просять економити світло.

Чоловіка затримали «на гарячому»

У столиці затримали 23-річного чоловіка, який замовив через Telegram...

Побудують перший в Україні Дім Рональда МакДональда

"Фундація Дім Рональда МакДональда в Україні" побудує на території дитячої лікарні Охматдит перший в країні Дім Рональда МакДональда, щоб хворі діти не розлучалися з батьками під час лікування.

Наскільки в Україні бояться ядерної загрози

країна входить до країн, мешканці яких мають найнижчий рівень страху щодо ядерної загрози.

У Києві запровадили нові штрафи для водіїв

В українській столиці впровадили нові штрафи для водіїв — йдеться про заборону паркування велосипедними доріжками

Поділитися

Лиса гора — історична місцевість у Києві. Розташована на південний захід від Видубичів на правому березі річки Либідь, між Теличкою, Саперною слобідкою і Багриновою горою. До неї прямують вулиці Лисогірська і Жигулівська.

Сучасна Лиса гора — місце зборів язичників, толкіністів, представників молодіжних субкультур.

За часів Київської Русі на Лисій горі проводили свої обряди язичники. Це урочище мало велике духовне значення. Лиса гора була одним з головних святих місць після насильного насадження християнства. Говорять, що князь Володимир частенько тут ганявся за тими, хто «…оскверняху землю требами своїми…», «…пред дубом молебни поют…», «…приносять яко жертви, пироги і каші, і яєшні, і, поклонясь березам, почнуть пісні сатанинські співати і дланьми плескати, і всяко бесяться…».

Древні волхви зробили перші підземні ходи на Лисій горі. У народі Лису гору поділяють на три частини. Перша — Русалчин яр. Він названий так через розташованого в ньому озера, де згідно з повір’ями мешкають русалки. Друга — це Відьмин яр. Найбільша частина гори — Мертвецький гай. У цій частині виявлені містичні поховання минулих століть.

Згодом частина гори перейшла під владу Печерського монастиря. Тут християнські монахи розміщували свої пасіки.