Ляльки пройшлись по столиці

У Києві з тріумфом пройшов ІІ Київський міжнародний фестиваль театрів ляльок «pUp.pet». Майже тиждень було весело у різних театрах, де відбувалися вистави, у яких прийняли участь актори з України та 15 країн світу. Чесно кажучи, не хочеться відпускати казку від себе, тож чекаємо на третій фестиваль та не забуваємо відвідувати столичні театри ляльок.

А поки про деякі яскраві моменти фестивалю.

Він розпочався ввечері 8 вересня, коли злива знову затопила Київ, але це не завадило дітям та дорослим прийти та зробили свято відкриття фестивалю можливим! Позитивний момент був одразу ж відмічений усіма учасникам параду – навідміну від попереднього року, цьогоріч увесь простір Володимирського узвозу належав лялькарям та їх підопічним. На чолі ходи гучно їхав космічний автобус з величезною ракетою, готовою дати старт другому фестивалю театрів ляльок pUp.pet!

Звичайно, театр дотримався свого слова. І під дощем продемонстрував столиці та її іноземним гостям найбільшу маріонетку в країні та одну з найбільших у Європі. Шестиметровий Буратіно вітав усіх на планеті pUp.pet. Також були запущені у безмежний космічний простір літаки-країни, що беруть участь у фестивалі: Франції, Іспанії, Бразилії, Іспанії, Ісландії, Словенії, Естонії, Хорватії, Сербії, Латвії, Грузії, Тунісу, Китаю та України.

Крім того, дивувати столицю ми продовжили триметровими космонавтами, які символічно підкорили планету pUp.pet, встановивши на ній прапор фестивалю. Вони також і були співведучими нашого відкриття. Розчулив глядачів і наш маленький символ фестивалю – живий Буратіно у виконанні юної артистки Марії Шевченко.

Тему тінейджерства підтримали учасники третьої вистави – юні таланти, вихованці театральної студії при Київському академічному театрі “Колесо”, подарувавши глядачам свіжий погляд на одвічні, мудрі істини народів Африки у виставі “Африканські казки”. Так, і хтось справедливо скаже, що ця вистава належить до галузі драматичного театру, але вічна метафоричність масок, які були використані як основний художній прийом спектаклю, умовність її образів та силуетів справедливо роблять її невід’ємним атрибутом і театру ляльок.

Лялькарі ісландського міста Хваммстангі спільно з митцями з США створили унікальний міжнародний театральний проект для немовлят та їх батьків: виставу для дітей до 18 місяців! Мала зала лялькового театру накрилася величезною ковдрою, а на ній затупотіли ніжки юних театралів, зовсім крихіток. Вони подорожували разом із головною героїнею вистави “День під ковдрою” – Зірочкою, що впала з неба, занурювалися у глибини океану та ширяли у синій височині небес. Це захоплююче дійство просто підкорило серця дорослих і безкінечною ніжністю торкнулося серденьок дітлахів у глядачевій залі.

У цей же день на великий сцені театру юні актори показали завжди захоплюючу казку “Буратіно”.

І звичайно усіх глядачів вразив дует лялькарів з Бразилії – Кріс Мігель та Данило Томік, які переконали, що трагічна опера “Кармен” може бути зрозумілою для зовсім юних глядачів! “Карменсіта” – вільна, драйвова трактовка всесвітньо відомої класичної опери, яка вирішена у стилістиці народного, балаганного дійства з притаманними йому буфонадою, комікуванням, клоунадою. І все це у викоанні запальної, нестримної, неперевершеної, іскристої, харизматичної актриси – Кріс Мігель! Вона співала арії, грала на акордеоні та гуморила сумішшю португальської, іспанської та російської.

Тож ми не кажемо фестивалю “Прощай”, а кажемо “До побачення! До нових зустрічей у наступному році!”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне