«Мандруючи Чумацьким Шляхом…» У самому серці Києва, в галереї «Хлібня» славетної Софії Київської, проходить ХХ (!) персональна виставка молодого, але вже досить відомого художника-абстракціониста Данила Ноздрі.
«Мандруючи Чумацьким Шляхом»
У чотирьох залах другого поверху галереї представлено близько 80 полотен юного митця, створених за останні п’ять років та присвячених загадковості й величі Космічного простору. Кожне полотно — це відображення глибокого зв’язку між людиною і Космосом, наповнене емоціями та таємницями незвіданих світів.
Кожна картина розкриває нові грані таланту художника та демонструє його здатність бачити незвичайне у повсякденному.
© Фото Германа Богапова
Вшанування легенди Космосу
Ця виставка є особливою даниною пам’яті Леоніда Каденюка — першого космонавта незалежної України, який у 1997 році здійснив політ у Космос на борту американського шатла «Колумбія» після проходження підготовки в NASA. Натхненний його досягненнями, Данило Ноздря переносить на полотно своє бачення Всесвіту, поєднуючи наукові знання з художньою уявою.
Тематичні цикли як віддзеркалення внутрішнього світу, подорожі крізь час і простір
Данило відомий своєю пристрастю до створення тематичних циклів, кожен з яких відкриває новий аспект його творчості. Саме так відбувались його попередні персональні виставки («Зимовий сад. Україна переможе!», «Крило Янгола», «Магічна Україна», «Шлях до Перемоги. Героїчні міста України», «Великодні барви», «Під звуки музики Чюрльоніса», «Осінній обрій. Україна переможе!», тощо).
Ці експозиції стали яскравими подіями в культурному житті країни, віддзеркалюючи глибокий зв’язок митця з рідною землею та її героями.
Космос як невичерпне джерело натхнення
Космічна тематика не нова для Данила. Вона займає особливе місце у творчості митця. Попередні експозиції «Всесвіт. Перемога України», «Space Lunch», «Космос української писанки» (що пройшла в Національному музеї Тараса Шевченка) підготували ґрунт для нинішньої виставки. Проте нинішня експозиція в «Хлібні» вирізняється не лише масштабом, але й ретельним відбором робіт, серед яких і ранні полотна, що написані Данилом у 10-річному віці, такі як «Вибух на Червоній планеті», і нові твори, спеціально створені для цієї експозиції.
Відвідувачі виставки мають унікальну можливість не лише ознайомитися з новими роботами Данила, але й простежити еволюцію його творчості від ранніх полотен до сучасних шедеврів. «Мандруючи Чумацьким Шляхом…» — це запрошення до подорожі безмежними просторами Всесвіту очима молодого українського художника, чия уява не знає меж.
Підтримка та співпраця
Виставка відбувається за підтримки Національної спілки художників України (голова — Костянтин Чернявський) та Київської організації НСХУ (голова — Микола Кутняхов).
Над проєктом ретельно працювали кураторки Тетяна Морачевська та Helena Kalm,а науковим консультантом виступив кандидат мистецтвознавства Олексій Овчаренко. Промо-підтримку забезпечила Міжнародна мистецька агенція Art Fine Nation, а інформаційну підтримку надали Всеукраїнський громадсько-політичний журнал «Жінка», Міжнародне інформаційне агентство «Укрпрес-Інфо», Інтернет-видання «Kyiv1» та рекламно-інформаційне агентство «МоєМісто.ua».
«Мандруючи Чумацьким Шляхом» на афіші
Обличчям виставки стала картина «Січень у Космосі» (2024, полотно, акрил, 70х90 см). Це полотно втілює в собі холодну велич космосу та теплу енергетику творця, поєднуючи неосяжний простір і людські емоції. Дуже вдало, що для афіші виставки було обрано саме цю картину, яка яскраво відображає синтез холодної краси Космосу та теплої палітри художника. Цей твір став своєрідним символом всієї експозиції, запрошуючи глядача до глибшого пізнання галактичних просторів.
Мистецтво заради майбутнього
До речі Данило Ноздря не лише талановитий митець, але й активний громадянин нашої держави, гідний спадкоємець своїх славетних пращурів, серед яких полковник Війська Запорозького Максим Галузевський, перший перекладач солов‘їною Святого Писання Пилип Морачевський, французський імпресіоніст Сергій Чепік, кінодокументаліст, Шевченківський лауреат Олександр Коваль.
Частина картин після завершення виставки буде передана на благодійний аукціон для підтримки Збройних Сил України, що художник робить вже не вперше, вкладаючи свій талант у майбутнє країни. Також слід зазначити, що завдяки творчому хисту й енергії автора, його участі в престижних міжнародних мистецьких конкурсах, про Україну та її таланти знають у багатьох куточках нашої планети.
Тож відвідавши виставку, ви не лише долучаєтеся до прекрасного, але й вносите свій вклад у майбутнє нашої країни. Не пропустіть шанс стати частиною цієї події!
Виставка триватиме до 2 березня. Отож ще є унікальна можливість зануритися в космічні глибини через творчість одного з найталановитіших художників сучасності. Кожен ще має шанс долучитися до цього космічного дійства та відкрити для себе нові грані українського мистецтва, бо «Мандруючи Чумацьким Шляхом…» — це не просто експозиція, це подорож, яка надихне та залишить незабутні враження.
Тож радимо відвідати галерею «Хлібня» та зануритися у Космічний Всесвіт Данила Ноздрі, де кожна картина — це зірка на мистецькому небосхилі України.
Про художника
Данило Ноздря — юний феномен у світі сучасного мистецтва.
Почавши малювати у вісім років, він вже створив понад 350 картин. Його роботи зберігаються в таких престижних місцях, як Національний художній музей України, Літературно-меморіальний музей-квартира П. Тичини, Дніпровський художній музей, а також у приватних колекціях по всьому світу.
Данило став лауреатом численних премій, включаючи шість Гран-прі (!) та отримав медаль «Зірка таланту» престижної Національної премії «Скарб нації-2024».
У 2023 році вийшов альбом з репродукціями 105 його картин, що підсумовує його творчі досягнення та відкриває нові перспективи для поціновувачів сучасного мистецтва.
Як відвідати виставку «Мандруючи Чумацьким Шляхом»
- Адреса: Галерея «Хлібня», м. Київ, вул. Володимирська, 24
- Час роботи: Щодня з 10:00 до 18:00.
- Квитки: Можна придбати онлайн або в касі галереї.
P.S. Напередодні офіційного відкриття виставки відбулася формально-неформальна тусовка художньо-мистецтвознавчої еліти країни за участю визнаних маестро пензля і мольберта, представників широких верств громадськості та шанувальників творчості юного автора.
Апофеозом стало вручення автору посвідчення Національної Спілки Художників України за номером 380. Відтепер Данило Ноздря – повноправний член творчого цеху професійних художників нашої країни, причому наймолодший, що засвідчено ще однією нагородою — дипломом від Книги рекордів України.
Приємно нагадати нашим читачам, що редакція порталу «Київ1» поставила це питання публічно ще кілька місяців тому (див. https://kyiv1.com/danilo-nozdrya-chergoviy-uspikh/). І ось ще одне офіційне визнання в рамках нашої країни.
Нагадуємо, що портал Kyiv1 часто анонсує та оглядає його виставки, надаючи читачам можливість ознайомитися з новими роботами художника.
Також портал приділяє значну увагу розвитку культури в Україні, тому тематичні матеріали про таких митців, як Данило, є важливою частиною нашого контенту.