Мер Кличко дивиться у завтрашній день

Читайте також

Хуліган, який налякав нічними феєрверками весь район, може сісти на 5 років

26-річний молодик, гуляючи Дарницьким районом під час комендантської години, о пів на четверту ранку, вирішив запустити феєрверк.

На Чоколівці з’явилася вулиця Академіка Возіанова

Олександр Федорович Возіанов — видатний український вчений-медик, хірург, один із лідерів європейської урології, якого називали «Патріархом української медицини».

День Києва 2024: історія свята

День Києва – свято присвячене столиці України. Відзначається з 1982 року, в останню неділю травня. Цього року День Києва випадає на 26 травня.

Київська міська електричка змінює графік руху до 12 серпня

Київська міська кільцева електричка змінює графік руху з 24 травня по 12 серпня. Причина - початок будівництва тунелю для з'їзду з нового Подільсько-Воскресенського моста.

Мер Києва запрошує

Віталій Кличко повідомляє у своєму ТГ-каналі: "Уже можна йти гуляти новою, великою рекреаційною зоною столиці — на острів Оболонський.

Поділитися

Мер Києва Віталій Кличко звернувся до Прем’єр-міністра та голови Верховної Ради України з проханням на державному рівні врегулювати питання компенсації витрат на пільговий проїзд у міському транспорті в усіх населених пунктах України.

Так, держава гарантує право пільгового (безоплатного) проїзду різними видами міського транспорту загального користування учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, особам з інвалідністю І та ІІ груп, дітям з інвалідністю та іншим категоріям, яким державою гарантовано право пільгового проїзду.

Проте Бюджетний кодекс України дозволяє муніципалітетам компенсувати вартість цього проїзду винятково в межах територіальної громади та за її мешканців. Таким чином можуть виникати ситуації, коли права на пільговий проїзд в громадському транспорті для тих громадян, які не зареєстровані в громадах, на території яких вони користуються громадським транспортом, обмежуються через відсутність потрібних коштів в місцевих бюджетах.

У зв’язку з цим Київський міський голова Віталій Кличко запропонував внести зміни до законів України для реалізації одного з двох можливих рішень:

монетизації пільги з безоплатного проїзду пільгових категорій і забезпечення державою виплат відповідних сум безпосередньо цим людям;
передбачення в бюджетному законодавстві субвенції органам місцевого самоврядування на компенсацію витрат за пільговий проїзд.
«Звертаю увагу на важливість порушеного питання для тисяч людей, які потребують нашої спільної допомоги та забезпечення їхніх прав на всій території України», – наголосив мер Києва.

Нагадаємо, що Київ забезпечує безкоштовне перевезення пільгових категорій громадян, яким право пільгового проїзду надане державою. Орієнтовно втрати комунальних підприємств «Київпастранс» та «Київський метрополітен» за перевезення пільгових категорій за пільгами, які потребують відшкодування з державного бюджету, за період з 2016 до 2023 року становить 5,6 млрд гривень.