“Мертві душі” та гроші в кишеню

Читайте також

Хуліган, який налякав нічними феєрверками весь район, може сісти на 5 років

26-річний молодик, гуляючи Дарницьким районом під час комендантської години, о пів на четверту ранку, вирішив запустити феєрверк.

На Чоколівці з’явилася вулиця Академіка Возіанова

Олександр Федорович Возіанов — видатний український вчений-медик, хірург, один із лідерів європейської урології, якого називали «Патріархом української медицини».

День Києва 2024: історія свята

День Києва – свято присвячене столиці України. Відзначається з 1982 року, в останню неділю травня. Цього року День Києва випадає на 26 травня.

Київська міська електричка змінює графік руху до 12 серпня

Київська міська кільцева електричка змінює графік руху з 24 травня по 12 серпня. Причина - початок будівництва тунелю для з'їзду з нового Подільсько-Воскресенського моста.

Мер Києва запрошує

Віталій Кличко повідомляє у своєму ТГ-каналі: "Уже можна йти гуляти новою, великою рекреаційною зоною столиці — на острів Оболонський.

Поділитися

Нова ректорка НАУ, Ксенія Семенова, розповіла про проблеми у виші, включаючи “мертві душі” серед працівників та проблеми з опаленням.
Реорганізація НАУ передбачає зміни у структурі управління, перегляд контенту навчальних програм і відокремлення Кропивницької льотної академії.
Деякі викладачі в НАУ переписують українською російські дисертації, що потребує уваги.

Це якщо коротко.

У квітні Національний авіаційний університет отримав нового ректора. Ним керуватиме 34-річна депутатка Київради Ксенія Семенова.
Вона розповіла, як відбуватиметься реорганізація вишу, про яку стало відомо у вересні 2023 року. Процес, зокрема, передбачає зміни підходів до управління ЗВО, виборів ректора та запровадження наглядової ради.

Семенова розповіла про проблеми в НАУ

Рішення про реорганізацію ухвалили через численні проблеми у виші та скандали навколо керівника-ексрегіонала Максима Луцького.

Семенова зазначила: одна з проблем НАУ – те, що у виші були працівники, які отримувала платню, але своїх обов’язків не виконували.

“У НАУ зараз купа “мертвих душ”. Це люди, які насправді не ходять на роботу, а лише отримують зарплату. У них були шалені надбавки та премії, але при цьому надбавок викладачам немає”, – акцентувала ректорка вишу.

І повідомила про чинні проблеми у виші з господарською частиною, зокрема з опаленням.

“Останній опалювальний сезон був дуже складним: ми тільки починали щось вмикати, відразу рвало всі труби. В останній місяць опалювального сезону всіх відпустили в онлайн, тому що навчатися очно було неможливо”, – зізналася Семенова.

За її словами, треба здійснити також аналіз укриттів у НАУ і скерувати потік коштів за послуги до бюджету. Зокрема, за паркування біля вишу, адже половина отриманих коштів йде “по кишенях”.

Семенова розповіла й про те, що у виші є наукове обладнання, лабораторії, викладачі, які можуть надавати експертизу. Але відсутня система, як із цим працювати.

Що передбачає реорганізація вишу

Після реорганізації від НАУ відділиться Кропивницька льотна академія. Університет натомість отримає нову назву – Київський авіаційний інститут. Юридично, бюрократично це, за словами ректорки, як величезна ревізія всього господарства НАУ.

Семенова каже, що внаслідок реорганізації для викладачів і студентів до вересня особливо нічого не зміниться. Зміни стосуватимуться адміністративного корпусу. Структуру управління змінять та скоротять. Науково-педагогічних працівників це поки не стосуватиметься.

Також у виші переглядатимуть контент навчальних програм, особливо технічних. Стосуватиметься це і гуманітарних факультетів. Семенова каже, що вони слабкі.

“Якщо подивитися на науковців, які там є, на жаль, частина викладачів просто переписують українською російські дисертації і статті”, – резюмувала ректорка НАУ.

Нагадаємо, що скандальний ексректор НАУ Максим Луцький отримав догану на своїй посаді, після чого на тлі повідомлення про реорганізацію вишу заявив, що хоче піти у ЗСУ.