Митці вибрали головного хормейстера оперного театру на Подолі

Опубліковано: 18/08/2018 18:02
Автор: admin
Рубрика: Огляди, Статті

17 серпня у Київському муніципальному академічному театрі опері та балету для дітей та юнацтва відбувся конкурс, на якому комісія, що складалася з відомих українських діячів культури, вибрала головного хормейстера театру. Ним стала Анжела Масленнікова, яка до цього уже плідно працювала на цій посаді.

Анжела Масленнікова

Прийшов новий керівник КМАТОБ – Петро Качанов, з новими творчими ідеями, і було вирішено організувати справжній конкурс, у якому б могли прийняти участь усі бажаючі українські хормейстери.

хормейстер

Окрім Анжели Масленнікової, свої заявки подали Микола Синиця, хормейстер оперної студії Національної музичної академії України, та Рафаїл Гасанов Гамзага огли, що раніше працював хормейстером Народної академічної хорової капели ім. П.Чубинського та Бориспольського народного камерного хору, а нині є регентом Святкового хору при Храмовому комплексі св.прп. Сергія Радонезького та артистом хору у КМАТОБ.

До складу комісії, що зібралася зранку у п’ятницю у хоровій залі театру, увійшли: Анатолій Солов’яненко (народний артист України, лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка, головний режисер Національної опери України), Володимир Сіренко (народний артист України, лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка, головний диригент та художній керівник Національного симфонічного оркестру України), Олександр Тарасенко (заслужений діяч мистецтв, хормейстер Національної опери України), Алла Кульбаба (заслужений діяч мистецтв, диригент Національної опери України), Ігор Ярошенко (заслужений діяч мистецтв, головний хормейстер Київського національної академічного театру оперети),  Наталія Кречко (заслужена артистка України, професор, завідувач кафедри академічного хорового мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв), Сергій Голубничий (диригент Київського національної академічного театру оперети), Оксана Юджель (головний режисер КМАТОБ), Ірина Кірєєва (начальник відділу кадрів КМАТОБ), Денис Вдовиченко (артист оркестру вищої категорії КМАТОБ та представник профспілки театру).

ноти

На початку комісія допустила до участі у конкурсі усіх трьох претендентів, а далі вирішила, які завдання вони повинні були виконати. Щоб поставити усіх у рівні умови, вирішили дати виконати разом із хором театру дві однакові композиції: К. Орфф. Carmina Burana. N20 Veni, veni, venias та  П. Чайковський. Хор з опери “Євгеній Онєгін. 2 дія, 1 картина. №13 “Бал у Ларіних”. Першу з них хор добре знає, а другу потрібно було розучувати прямо на очах у комісії.

Дуже цікаво було спостерігати, як працює кожний з претендентів. А треба відзначити, що вони це робили по-своєму, але дуже цікаво. Видно було, що вони вміють гарно комунікувати зі співаками і добре знають свою справу. У свою чергу, і хор співав надзвичайно.

хор

хор

Проте найекспресивнішою була саме Анжела, яка неначе дихала музикою разом з хором. Було помітно неозброєним оком, що саме вона є насьогодні найкращим хормейстером.

Голубничий і Солов'яненко

Тож і комісія, обговоривши усіх претендентів, прийняла саме таке рішення. Побажаємо ж головному хормейстеру Музичного театру справжніх творчих злетів!

Анжела Масленнікова

Анжела Масленнікова

Анжела Масленнікова

© Фото Германа Богапова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне