На Хрещатику висадили 10 експериментальних дерев прямо у снігопад

Читайте також

“Укрпошта” торгуватиме… ковбасою

Державний поштовий оператор України "Укрпошта" робить кроки з диверсифікації своєї діяльності в умовах зниження доходів. Як розповів в інтерв'ю Forbes Ukraine генеральний директор компанії Ігор Смілянський, найближчим часом у відділеннях пошти можна буде придбати ковбасні вироби. Це рішення стало частиною нової стратегії компанії щодо збільшення прибутку. Смілянський пояснив, що значна частина доходів "Укрпошти" раніше формувалася за рахунок доставки пенсій, однак зі скороченням кількості пенсіонерів у країні ця стаття доходу зменшується. Сьогодні доставка пенсій становить близько 25% загальної виручки компанії. Щоб компенсувати втрати і забезпечити фінансову стійкість, керівництво "Укрпошти" запускає одразу кілька нових напрямків. Серед запланованих ініціатив: скорочення чисельності співробітників на 13% уже цього року; відкриття власного поштового банку; запуск мережі аптек; впровадження мобільного застосунку; оновлення автопарку за рахунок закупівлі електробайків. Мета цих кроків - зміцнення позицій компанії на ринку доставки посилок і боротьба за частку з основним конкурентом - приватною компанією "Нова пошта". Однак найнесподіванішою частиною стратегії стало рішення про продаж продуктів харчування в поштових відділеннях. Смілянський повідомив, що компанія вже уклала угоду з агрохолдингом МХП (відомим брендом "Наша Ряба") про реалізацію ковбасних виробів через мережу "Укрпошти". "Закупили першу партію їхніх ковбас, будемо пропонувати через поштову мережу. Це частина нашої стратегії підтримки українських виробників. Для МХП це також можливість скоротити логістичні витрати

Жесть! На даху багатоповерхівки у Києві помітили чотири приватні будинки

У Києві помітили багатоповерхівку, на даху якої збудували аж чотири приватних будинки.

У Києві парки та зелені зони обробляють від кліщів

У Києві фахівці проводять планові обробки зелених зон від кліщів.

Про спокійну старість можна забути

Пенсійний вік більше не гарантія відпочинку.

Україна готується до запуску цифрової гривні

Цифрова гривня (е-гривня) — це нова форма національної валюти України, яку планує впровадити Національний банк України (НБУ).

Поділитися

У Києві в рамках програми «Обери дерево для Хрещатика» за ініціативи КО «Київзеленбуд» було висаджено 10 дерев, стійких для зростання у межах тротуарної частини вулиці. 

У зв’язку зі збільшенням засоленості ґрунтів і високого рівня загазованості Хрещатика в рамках експерименту висаджено 9 видів дерев (10 саджанців) із використанням сучасного високоефективного методу поливу, розміщеного в декоративних тубах, адаптованих до стилю вулиці. Завдяки цьому вода порціями подаватиметься безпосередньо у прикореневу зону рослин, дозволяючи мінімізувати витрату ресурсів.

дерева зима

«Рослини висаджені з впровадженням системи крапельного поливу та захисту від солі у спеціальний семишаровий ґрунт, що є новим екологічним підходом для збереження екосистеми головної вулиці столиці», – пояснив генеральний директор КО «Київзеленбуд» Михайло Наконечний.

Як він зазначив, посадковий матеріал і конструкції закуплено завдяки меценатській організації «Folk Ukraine». Серед саджанців: клен гостролистий «Royal red», в’яз «New Gorizon» резистентний сорт, гіркокаштан червоноквітковий, дуб звичайний «Fastigiata Koster», горобина проміжна «Brouwers», граб звичайний «Fastigiata», платан гібридний, клен гостролистий «Columnare», вишня пташина «Plena».

«Кияни завдяки онлайн-голосуванню на сайті нашого підприємства оберуть, які саме дерева ростимуть у центрі столиці», – додав Наконечний.

За словами фахівців, саме цей період є придатним для висаджування дерев, оскільки практично відсутнє промерзання ґрунту, а рослини перебувають у стані вегетативного спокою.

«Відповідно до агротехнічних норм, висаджування саджанців великих дерев рекомендується у період їх глибокого вегетативного спокою, який настає після опадання листя. Найбільш оптимальним для висадки таких дерев є зимовий період із температурою повітря до -12 °С, коли крупномірні саджанці дерев висаджуються у заздалегідь підготовлені посадкові ями», – зазначив начальник управління контролю за утриманням зелених насаджень та надання послуг КО «Київзеленбуд» Дмитро Бровко.

Зауважимо, що експериментальні саджанці ростимуть на головній вулиці столиці до осені. Після завершення експерименту ці рослини викопають і пересадять у парки та сквери міста, а саме той вид дерева, за який проголосують кияни, надалі висаджуватимуть на Хрещатику.