На Хрещатику висадили 10 експериментальних дерев прямо у снігопад

У Києві в рамках програми «Обери дерево для Хрещатика» за ініціативи КО «Київзеленбуд» було висаджено 10 дерев, стійких для зростання у межах тротуарної частини вулиці. 

У зв’язку зі збільшенням засоленості ґрунтів і високого рівня загазованості Хрещатика в рамках експерименту висаджено 9 видів дерев (10 саджанців) із використанням сучасного високоефективного методу поливу, розміщеного в декоративних тубах, адаптованих до стилю вулиці. Завдяки цьому вода порціями подаватиметься безпосередньо у прикореневу зону рослин, дозволяючи мінімізувати витрату ресурсів.

дерева зима

«Рослини висаджені з впровадженням системи крапельного поливу та захисту від солі у спеціальний семишаровий ґрунт, що є новим екологічним підходом для збереження екосистеми головної вулиці столиці», – пояснив генеральний директор КО «Київзеленбуд» Михайло Наконечний.

Як він зазначив, посадковий матеріал і конструкції закуплено завдяки меценатській організації «Folk Ukraine». Серед саджанців: клен гостролистий «Royal red», в’яз «New Gorizon» резистентний сорт, гіркокаштан червоноквітковий, дуб звичайний «Fastigiata Koster», горобина проміжна «Brouwers», граб звичайний «Fastigiata», платан гібридний, клен гостролистий «Columnare», вишня пташина «Plena».

«Кияни завдяки онлайн-голосуванню на сайті нашого підприємства оберуть, які саме дерева ростимуть у центрі столиці», – додав Наконечний.

За словами фахівців, саме цей період є придатним для висаджування дерев, оскільки практично відсутнє промерзання ґрунту, а рослини перебувають у стані вегетативного спокою.

«Відповідно до агротехнічних норм, висаджування саджанців великих дерев рекомендується у період їх глибокого вегетативного спокою, який настає після опадання листя. Найбільш оптимальним для висадки таких дерев є зимовий період із температурою повітря до -12 °С, коли крупномірні саджанці дерев висаджуються у заздалегідь підготовлені посадкові ями», – зазначив начальник управління контролю за утриманням зелених насаджень та надання послуг КО «Київзеленбуд» Дмитро Бровко.

Зауважимо, що експериментальні саджанці ростимуть на головній вулиці столиці до осені. Після завершення експерименту ці рослини викопають і пересадять у парки та сквери міста, а саме той вид дерева, за який проголосують кияни, надалі висаджуватимуть на Хрещатику.

3 відповіді до “На Хрещатику висадили 10 експериментальних дерев прямо у снігопад”

  1. Александр :

    Опять? С каштанами уже разобрались? Ворье!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. Nadiya Chemeris :

    Колись там росли липи. Замість маршруток та авто їздили тролейбуси 4-5 маршрутів, що дозволяло зручно доїхати у всі райони міста. На площі Толстого та Європейській (вона змінила 4 назви) були клумби з квітами. А які фонтани були навпроти Майдану Незалежності. Біля станції метро “Хрещатик” на зелених газонах росли каштана, в їх тіні стояли зручні лавочки, на яких відпочивали пенсіонери з газетами, гості міста з морозивом та пиріжками. Ось вам на спомин маленька замальовка з Хрещатика 50-60 років минулого сторіччя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне