Оренда квартир у Києві зросла на 15 – 20%

Читайте також

Тупому парубкові загрожує “п’ятірка” за ґратами

У Києві затримали юнака, який запустив салют з вікна багатоповерхівки на Оболоні

На нас чекає справжня лавина подорожчань

З 1 червня тариф на електроенергію зріс до 4,32 гривні за кіловат-годину, що неминуче призведе до подорожчання товарів та послуг. Підвищення тарифів відіб'ється на вартості обслуговування багатоквартирних будинків та транспортних витрат, які підприємці перекладуть на споживачів.

Ще одна комунальна послуга зросте на 30%

Незабаром очікується значне зростання тарифів на водопостачання та водовідведення. Водоканали по всій країні вимагають перегляду вартості послуг, які не змінювалися вже кілька років.

Владі все замало

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль нещодавно зробив важливу заяву щодо нових тарифів на електроенергію. За його словами, новий тариф 4,32 грн/кВт-год, встановлений урядом, не покриває реальну ринкову вартість електроенергії, яка наразі становить 7−8 грн/кВт-год.

Коли відключатимуть світло у п”ятницю, 14 червня

У пʼятницю, 14 червня, по всій Україні обленерго будуть застосовувати графіки погодинних відключень з 18.00 до 22.00.

Поділитися

Якщо зовсім коротко, то:

Ціни на оренду житла в Києві зросли на 15 – 20% у травні та червні.
Таке подорожчання пов’язане з масованою міграцією з прифронтових регіонів до Києва, а відповідно – підвищеним попитом.
На 20% зросли найдешевші квартири за ціною від 10 тисяч гривень. На 10 – 15% подорожчало житло вартістю від 20 тисяч гривень.

Тепер детальніше.

Ціни на оренду житла в Києві почали зростати ще в травні. На початку літа винайняти квартири стало ще дорожче. Експертка з нерухомості Олена Гайдамаха розповіла, яка причина такого суттєвого й різкого подорожчання.

Масовані обстріли Харківської області, Сумщини та Одеси спричинили нову хвилю внутрішньої міграції. Київські рієлтори кажуть, що більшість людей, яка зважилася покинути рідне місто, найчастіше перебираються до Києва. Це й спричинило зростання цін на оренду в травні – червні.

Ціни на оренду в Києві зросли на 15 – 20%

І хоч винаймати квартири стало дорожче на 15 – 20%, здають їх дуже швидко, особливо найдешевші та середньої вартості. Як розповіла голова Асоціації фахівців з нерухомості Олена Гайдамаха, найбільше орендарів у Києві зараз із Харківщини.

На ситуацію в Києві впливає міграція по країні. Попит зріс за рахунок людей з прифронтових регіонів, які виїжджають із Запоріжжя, Харкова, Сум. За останні тижні переважна більшість орендарів була з Харківщини. Зараз квартири здаються дуже швидко. Оскільки попит зріс суттєво, вони вимушені знімати за ціною, яка є,
– пояснила експертка.

На 20% зросли найдешевші квартири – це помешкання від 10 тисяч гривень. На 10 – 15% подорожчало житло вартістю від 20 тисяч гривень.

У нас в управлінні є квартира, яка коштувала 11 тисяч гривень, а в червні стала 13 тисяч – це плюс 20%, і ніхто не відмовляється. Є також квартири на 21 і 24 поверхах – і їх беруть навіть попри блекаут, – розповіла Олена Гайдамаха.

Проте через відключення електроенергії, люди віддають перевагу квартирам із газом. Ключовою перевагою залишається стан квартири й наявність там всього необхідного для проживання.

Скільки коштує винайняти житло в різних районах

Медіанна ціна на оренду однокімнатних квартир з початку травня зросла з 14 тисяч до 15 тисяч. Двокімнатна подорожчала на дві тисячі – з 21 000 до 23 000 гривень. Ціна на трикімнатну зросла з 37 тисяч до 40 тисяч гривень на місяць.

У червні найдешевші однокімнатні квартири можна знайти в Деснянському, Святошинському та Дніпровському районах. Там ціни стартують від 7 500 до 10 тисяч і 12 тисяч гривень. Двокімнатні можна орендувати за ціною від 10 до 13 тисяч гривень.

Найдорожчі квартири надалі залишаються у Печерському та Шевченківському районах. Однокімнатну можна винайняти за 29 тисяч та 20 тисяч гривень відповідно, а двокімнатну – від 30 до 40 тисяч гривень.