Ощадбанк нав’язував кредити

Читайте також

Хуліган, який налякав нічними феєрверками весь район, може сісти на 5 років

26-річний молодик, гуляючи Дарницьким районом під час комендантської години, о пів на четверту ранку, вирішив запустити феєрверк.

На Чоколівці з’явилася вулиця Академіка Возіанова

Олександр Федорович Возіанов — видатний український вчений-медик, хірург, один із лідерів європейської урології, якого називали «Патріархом української медицини».

День Києва 2024: історія свята

День Києва – свято присвячене столиці України. Відзначається з 1982 року, в останню неділю травня. Цього року День Києва випадає на 26 травня.

Київська міська електричка змінює графік руху до 12 серпня

Київська міська кільцева електричка змінює графік руху з 24 травня по 12 серпня. Причина - початок будівництва тунелю для з'їзду з нового Подільсько-Воскресенського моста.

Мер Києва запрошує

Віталій Кличко повідомляє у своєму ТГ-каналі: "Уже можна йти гуляти новою, великою рекреаційною зоною столиці — на острів Оболонський.

Поділитися

Нав’язував кредити: АМКУ доручив КМВА скасувати монополію Ощадбанку при оформленні “Картки киянина”.

Антимонопольний комітет України на засіданні 2 травня 2024 року надав Київській міській раді рекомендації, спрямовані на запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції при випуску “Картки киянина” і доручив київській владі відмовитися від монополії державного Ощадбанку в цій сфері.

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

АМКУ встановив, що до Київської міської державної адміністрації надходили скарги від громадян на дії Ощадбанку – одноосібного учасника проєкту “Картка киянина”. Зокрема, банк нав’язував додаткові послуги, зокрема відкриття кредитної лінії, відмовляв у випуску картки або вимагав оформлення пенсії як умову її отримання.

Водночас міська влада Києва не вживала заходів реагування на такі дії банку. При цьому соціальні послуги, які передбачає “Картка киянина”, неможливо отримати іншим шляхом, окрім як оформивши картку в банку-учаснику проєкту.

“І вкрай важливо, щоб люди отримували якісні послуги, без порушень і зайвих, не передбачених жодним документом, “передумов”, – зазначив голова АМКУ Павло Кириленко.

АМКУ наголосив, що відсутність чітко врегульованих механізмів запобігання таким порушенням з боку банків може призвести до встановлення ними невигідних умов обслуговування та вчиненню дій з ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Через це комітет рекомендував Київраді вжити заходів для недопущення подібних ситуацій.

Додамо, що проєкт “Муніципальна картка “Картка киянина” запроваджений у столиці для підвищення соціального захисту киян, впорядкування механізмів надання пільг тощо. Отримати її можуть зокрема пільгові категорії громадян.

АМКУ вже штрафував Ощадбанк через умови обслуговування Карти киянина
31 грудня 2021 року Антимонопольний комітет України оштрафував Ощадбанк за зловживання монопольним становищем у проекті “Картка киянина”.

З’ясувалося, що у період з червня 2016 по грудень 2021 року Ощадбанк самостійно визначав умови відкриття та обслуговування карткових рахунків в рамках “Картки киянина”. При цьому банк висував обов’язковою умовою для отримання картки підключення платної послуги СМС-інформування.

Крім того, під час реєстрації “Картки киянина” в системі дистанційного банкінгу Ощад 24/7 автоматично активувалася платна СМС-інформаційна послуга без згоди клієнтів. Альтернативні безкоштовні варіанти обслуговування муніципальних карток банком не пропонувалися.

За ці два порушення на Ощадбанк було накладено штраф загальною сумою 503552 гривн