Патрулі слідкують за підсніжниками, шафраном та сон-травою

Читайте також

У Києві ями на дорогах перетворили… на мистецтво

У самому серці історичного Подолу, серед старовинних вулиць і будинків, з'явився незвичний арт-проєкт — мозаїки, вмонтовані у дорожні ями.

За лаштунками e-commerce: чому упаковка має важливе значення

Упаковка — це перше, що бачить клієнт, коли бере до рук замовлення з онлайн-магазину. Вона — частина сервісу, візитна картка бренду і водночас гарантія.

Завод Ріхерта на Подолі викупили активісти

Компанія A Development відмовилася від планів забудови території колишнього заводу Ріхерта на Юрковиці

У Київраді безуспішно намагаються приховати сліди “туалетних схем”

15 квітня під час пленарного засідання Київрада розглянула три проєкти рішень щодо скасування землевідводів, які були ухвалені міськрадою у 2024 році.

Поділитися

У рамках загальнодержавної операції «Первоцвіт» на підприємствах КО «Київзеленбуд» створені мобільні патрульні групи з виявлення фактів знищення ранньоквітучих рослин, до яких належать різні види шафранів, крокуси, підсніжники, білоцвіт, сон-трава, черемша тощо.

До мобільних патрульних бригад залучені працівники Державної екологічної інспекції, Державної лісової інспекції та ГУ Національної поліції у м. Києві. Бригадири мобільних патрульних служб щотижня звітують про проведену роботу, кількість виявлених порушень, збитки та вжиті заходи щодо відшкодування цих збитків.

«Київзеленбуд» наголошує, що первоцвіти належать до рідкісних та зникаючих видів рослин. Більшість з яких (шафрани, крокуси, підсніжники, білоцвіт, сон-трава, черемша) занесені до Червоної книги України. Зірвавши ці рослини, порушується коренева система поляни первоцвітів, а також не дозріває насіння. Тому просимо не зривати первоцвіти та не купувати їх біля станцій метро чи на зупинках громадського транспорту.

Нагадаємо, що згідно з чиним законодавством України (КпАП, ст. 881), порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, що занесені до Червоної книги України, тягне за собою накладання штрафу від 9 до 24 неоподаткованих мінімумів (від 1700 грн до 3650 грн) з конфіскацією рослин. Такі ж дії, які вчинені щодо рослин, які не занесені до Червоної книги України – від 3 до 15 неоподаткованих мінімумів (від 340 грн до 510 грн).