Пільговики отримають квартири у Києві

Київрада знайшла спосіб вирішити проблеми житлозабезпечення пільговиків. На пленарному засіданні 10 березня депутати підтримали ініціативу заступника міського голови — секретаря Київради Володимира Прокопіва щодо звернення до Верховної Ради України стосовно внесення змін до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” щодо пайової участі при житловому будівництві.

Наразі, згідно до ч.7 ст.40 ЗУ “Про регулювання містобудівної діяльності” органам місцевого самоврядування забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь-яких послуг, у тому числі здійснення будівництва об’єктів та передачі матеріальних або нематеріальних активів, крім пайової участі на розвиток інфраструктури. Відповідно, існуючий механізм не може забезпечити повною мірою житлові права громадян, що потребують соціального захисту, зокрема учасників АТО, які мають першочергове право на забезпечення жилою площею.

Відповідний проект рішення покликаний вирішити це питання. Зокрема, документ передбачає положення, де замовник будівництва (інвестор) зобов’язується тимчасово 2022 року передавати безоплатно до комунальної власності відповідного населеного пункту частину житлових приміщень у спорудженому будинку в межах від 1 (одного) до 1,25 (одного цілого двадцяти п’яти сотих) відсотка від загальної площі житлових приміщень такого будинку. При цьому норми, що стосуються передачі пайової участі на розвиток інфраструктури (4% від кошторисної вартості житлового фонду, та 10% – нежитлового) зберігаються.

“Ми розуміємо, що 1% – не та цифра, яка дасть можливість повністю вирішити питання квартирної черги. Але ми хочемо вирішуючи одну проблему, не створювати іншу. Тому один відсоток — це така кількість, яка є посильною в даній економічній ситуації для забудовника. Я розумію, що зараз не найкращі часи обтяжувати бізнес, я читав і чув прогнози, що це зупинить будівництва і обвалить ринок. Але це лише спекуляції, адже самі забудовники запевняють, що ця норма суттєво не вплине на їхній бізнес. Тобто, ми зможемо мати квадратні метри, які допоможуть вирішити питання пільговиків, і при цьому не отримаємо велику кількість недобудів”, – зазначив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів.

прокопів

Також, за його словами, завдяки відповідному рішенню органи місцевого самоврядування отримають інструмент для вирішення проблеми квартирних черг. І не лише у столиці, де на обліку понад 67 000 сімей. А також у інших містах України. У Львові, до прикладу, на чергі- 26 000, у Харкові – 20 000 сімей.

Якщо брати загальну кількість квадратних метрів, що була здана в експлуатацію у столиці минулого року, при обов’язковому відрахуванні в 1%, місто може отримувати до 200 квартир — підрахували у профільних комісіях Київради.

“У цьому році у нас 30-ті роковини Чорнобильської катастрофи, понад 3000 чорнобильців очікують на вирішення квартирного питання. Також біля ста сімей-учасників АТО зі статусом “учасник бойових дій” стоять у черзі на отримання квартири. Звичайно, 1% не зможе вирішити всі проблеми, але ті 200 квартир, які ми отримаємо, зможуть суттєво допомогти пільговикам”, – зазначив депутат Київради Юрій Крикунов.

“Нам потрібно зрозуміти, що ми не представники політичних партій, ми представники громади, і повинні всі разом брати на себе відповідальність. Я особисто готовий взяти на себе відповідальність за кожну квартиру, яка буде розподілена. На сайті буде розміщено інформацію про те, яка родина і у зв’язку з якою причиною отримала дане соціальне житло. У випадку будь-якого зловживання в цьому напрямку, я готовий нести відповідальність. Я хотів би отримати партнерів у цьому питанні від кожної фракції, які будуть також готові нести за це відповідальність, і тоді ми зможемо зробити щось корисне для людей”, – наголосив Володимир Прокопів.

Окрім того, у Проекті змін до закону буде прописано суттєве зменшення пайової участі на будівництво паркінгів. “Зараз її розмір, як і на будівництво нежитлових приміщень, — 10%. Тому не секрет, що їх зведення нині є нерентабельним, тому і маємо брак паркінгів у столиці. Думаю, зменшення пайової участі на будівництво цієї категорії нерухомості може суттєво зменшити навантаження на забудовників. Тим самим, автоматично підвищить рентабельність будівництва паркувальних майданчиків”, – додав Володимир Прокопів.

Зміни до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” щодо пайової участі при житловому будівництві не поширюватимуть на багатоквартирні будинки, де умовами інвестиційного конкурсу уже передбачено передачу житлових приміщень.

Закон, з моменту прийняття, стосуватиметься всіх забудовників, які ще не ввели в експлуатацію будинок.

Згідно проекту документу, використання відповідних житлових приміщень встановлюють органи місцевого самоврядування. Процедура передачі в комунальну власність здійснюється за актом рішенням органів місцевого самоврядування протягом 2 місяців після введення будинку в експлуатацію.

Депутати із фракції “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” запропонували прописати у Законі про містобудівну діяльність норму, яка забезпечить проведення громадських слухань містобудівної документації і відповідно унеможливить конфлікті забудови у столиці.

Відповідний проект рішення підтримали 74 депутати.

Довідково: до пільгових категорій, яким держава конституційно гарантує забезпечення житлових прав, належать: інваліди війни, учасники Антитерористичної операції, сім’ї загиблих учасників АТО та Революції Гідності, поліцейські, потерпілі від стихійного лиха, потерпілі у зв’язку з аварією на ЧАЕС, евакуйовані з зони ЧАЕС, багатодітні родини тощо. Загалом, на обліку сьогодні перебуває понад 67 300 сімей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне