Південний міст завжди потребуватиме ремонту

Читайте також

Презентацію роману Кей Хроністер «Болотяна дружина»

Це подія, присвячена жанру південної готики, де крізь туман та болотяні випари проступають жахливі таємниці родини Геддеслі

«Поштові символи державності. Історія розвитку української філателії»

Ця ініціатива розглядає поштову марку не лише як знак оплати, а як важливий інструмент державотворення, політичний жест та художній документ епохи

Презентація роману Роксолани Сьомої «Мамуся»

Це щира розповідь про жінку, яка втратила майже все, але знайшла в собі надлюдську силу для боротьби за майбутнє свого сина.

Презентація каталогу виставки «Олександр Мурашко. Київські вібрації»

Національний музей «Київська картинна галерея» запрошує на презентацію каталогу виставки «Олександр Мурашко. Київські вібрації»

Презентація книжки Павла Штепи «Московство»

«Московство» — це смілива інтелектуальна праця українського мислителя Павла Штепи, написана ще в еміграції, яка залишається напрочуд актуальною й сьогодні

Поділитися

Південний міст у Києві потребує регулярного ремонту через низку факторів, які з роками лише поглиблюються. Як пояснив генеральний директор КК “Київавтодор” Олександр Федоренко, споруда будувалася із розрахунками на зовсім інші навантаження та інтенсивність руху, ніж ті, що існують нині.

Про це Олександр Федоренко заявив в інтерв’ю “Вечірній Київ“.

Південний міст проєктувався з розрахунком на зовсім інше навантаження 40-річної давнини

Основною проблемою Південного мосту є те, що його конструкція була розрахована на вантажівки вагою 5–7 тонн і з урахуванням перспективи збільшення трафіку максимум на 20 років. Сьогодні ж інтенсивність руху на позакласних мостах, до яких належить і Південний, сягає 80–100 тисяч автомобілів на добу, причому часто це фури вагою 40–60 тонн, іноді й більше.

Як зазначив Олександр Федоренко, балки прогонових будов мають значні дефекти: корозію арматури, руйнування бетону, затікання води, утворення сталактитів. Унаслідок цього доводиться повністю замінювати окремі прогонові елементи на нові, розраховані вже на сучасні навантаження.

Міст будували за застарілими технологіями та неякісними матеріалами

Під час будівництва використовували лише тонку бетонну стяжку на балках, товщиною близько 5 см. Сьогодні ж на таких спорудах укладають армовану монолітну плиту завтовшки щонайменше 14 см. Також однією з вразливих точок мосту є ортотропна металева плита, яка занадто тонка для сучасних навантажень і не витримує вібрацій від великовагового транспорту. Через це руйнується асфальтобетонне покриття, відшаровується гідроізоляція, а дорожники змушені випробовувати різні матеріали й технології ремонту.

Федоренко наголошує: міст не є аварійним, однак у довгостроковій перспективі потребує повноцінної реконструкції, зокрема заміни ортотропної плити на більш міцну. Водночас у межах доступного фінансування пріоритет віддається тим спорудам, які перебувають у гіршому стані.

Що ремонтується зараз на Південному мосту

Наразі триває поточний ремонт як на бетонній, так і на металевій частині мосту. Планується проведення робіт з лівого на правий берег, а також ремонт тротуарної та консольної частин у зворотному напрямку.

Протягом останніх 10 років на Південному мосту вже проводили низку важливих робіт: ремонт вант (2007), анкерних прогонів (2009–2010), капітальний ремонт полотна на ортотропній плиті (2016), заміну 46 деформаційних швів, які за 40 років не оновлювалися й лише у 2023 році були замінені повністю. Саме ці старі шви стали джерелом протікань, що з часом зруйнували залізобетонні конструкції та вплинули на опорну здатність споруди.

“Тому маємо велику вигоду від того, що деформаційні шви повністю всі замінили. Ну а зараз будемо продовжувати ремонтувати мостове полотно разом з проїзною частиною”, — сказав генеральний директор КК “Київавтодор”.

Нагадаємо, у Києві частково обмежать рух Південним мостом через ремонтні роботи до серпня.