Na placu Poštova trwają wykopaliska

Przeczytaj także

Kijów zarządził ocenę nadzwyczajną placu Postova

Władze miasta Kijowa zleciły wykonanie ekspertyzy w celu ustalenia stopnia zniszczenia placu Postova.

W czasie wojny większość Ukraińców uważa, że ​​należy ograniczyć rozrywkę i zakupy

Większość Ukraińców jest przekonana, że ​​w czasie wojny należy ograniczać się do zakupów i rozrywki.

W Kijowie odbył się Międzynarodowy Szczyt Miast i Regionów

O przywróceniu terytoriów zniszczonych przez Rosję i integracji europejskiej Ukrainy dyskutowano 9 maja w Kijowie podczas Międzynarodowego Szczytu Miast i Regionów.

Zarejestruj się w 31. edycji akcji charytatywnej „Biegnij pod Kasztanami” z okazji Dnia Kijowa

Ruszają zapisy na 31. doroczną akcję charytatywną „Biegnij pod Kasztanami”...

W Kijowie nie zostaną wyłączone światła. Już

W Kijowie branża energetyczna wraz z przedsiębiorstwami przemysłowymi zmniejsza wolumen...

dzielić się

Розкопки та дослідження археологічних знахідок на Поштовій площі продовжуються. Про це повідомила заступник голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко за підсумками виїзної наради з археологами, реставраторами та представниками забудовника на місце розкопок.

«Нам важко говорити про строки завершення археологічних робіт, оскільки майже щодня археологи знаходять нові артефакти та елементи споруд Стародавнього Києва. Наразі триває перший етап досліджень, і після його завершення та встановлення спеціальної бетонної плити розпочнеться «друга черга» розкопок нижнього шару», – сказала вона.

При цьому всі знахідки будуть збережені, а частини оборонних і побутових споруд із дерева – законсервовані. На сьогодні вже обраний найоптимальніший варіант консервації: після стабілізації стану артефакту його обробляють спеціальним хімічним розчином за певної температури.

Водночас, як підкреслила Ганна Старостенко, лише після закінчення всіх археологічних робіт може бути чітко визначена остаточна концепція музеєфікації та створено музей, щоб зберегти всі знайдені артефакти для наступних поколінь. Адже завдання міста – перетворити Поштову площу на ще одне знакове місце столиці, поряд з такими видатними київськими пам’ятками як Золоті ворота, Софія Київська та Михайлівський собор.

«Щоб забезпечити фінансування цих робіт із міського бюджету цього року було виділено 20 млн грн: 11 мільйонів на створення підземного музею та консервацію всіх артефактів, які були тут знайдені, ще 9 мільйонів – на відновлення Поштового будиночку, де буде знаходитися музейна експозиція «Від Магдебургу до Майдану» про історію та принципи самоврядування в Києві», – додала вона.