Французький митець Джеймс Коломіна встановив в Києві одразу чотири скульптури.
Французький художник Джеймс Коломіна, який 24 серпня прикрасив постамент знесеного пам’ятника Щорсу Дівчинкою з соняшниками, встановив у Києві ще чотири скульптури до Дня Незалежності України.
Перша скульптура — Метро-Плюшевий ведмедик — зображує маленьку дитину, яка тримає серце перед обличчям, а поруч — сидить плюшевий ведмедик. Вона символізує невинність і вразливість дітей під час війни. Її встановили на станції метро Університет.
«Обираючи фасад київського метро, я хотів підкреслити роль станцій метро, які стали укриттями для захисту цивільних від бомбардувань, пропонуючи нібито безпеку під час загрози. Серце, яке дитина тримає перед своїм обличчям, символізує любов, співчуття і надію — основні цінності перед обличчям насильства і страху», — розповідає автор скульптури Джеймс Коломіна.
Також Джеймс Коломіна встановив на ліхтарному стовпі на Майдані Незалежності в Києві скульптуру голуба, який тримає в дзьобі оливкову гілочку поруч. Її він розмістив поруч із прапорами, що майорять на честь загиблих військових. Таким чином скульптор хотів нагадати про «глибоке прагнення українського народу до свободи».
«Голубка спостерігає за прапорами солдатів, віддаючи данину їхній жертві та несучи послання надії. Після закінчення війни, коли нарешті настане мир, ця голубка, хоч і важливий символ, але вона не зможе зрівнятися за цінністю з життям українських воїнів, які пожертвували своїм життям заради того, щоб їхні діти жили в мирному майбутньому. Ця скульптура — данина пам’яті героям», — пояснює скульптор.
Ще одна скульптура — Гойдалка. Це зображення маленької дівчинки в бойовій касці, яка гойдається на гойдалці, прикріпленій під мостом над алеєю Героїв Небесної Сотні на Майдані Незалежності.
Ця скульптура символізує втрачену невинність дітей, які ростуть у часи війни.
«Бойовий шолом на голові дівчинки контрастує з безтурботним дитячим образом гойдалки, підкреслюючи жорстоку реальність, яку переживають діти в зонах конфлікту. Розмістивши цю роботу під мостом, де майорять прапори з усього світу, я хотів нагадати людям, що мир в Україні є глобальною проблемою, і що міжнародна солідарність має важливе значення для захисту невинності та забезпечення кращого майбутнього наступним поколінням», — каже Джеймс Коломіна.
Остання робота Джеймса Коломіни — це намальовані класики у формі російської ракети. Знизу класиків він зобразив квіти, а нагорі — хмари. Цю графічну роботу можна побачити в парку Тараса Шевченка в Києві.
«Перетворюючи символ руйнування на ігровий майданчик, я хотів показати, що навіть у розпал конфлікту можна мріяти про мир і майбутнє, де насильство більше не загрожує невинності дитинства, — каже автор.