Понад 100000 тюльпанів з Нідерландів зараз квітнуть у Києві

Читайте також

Хуліган, який налякав нічними феєрверками весь район, може сісти на 5 років

26-річний молодик, гуляючи Дарницьким районом під час комендантської години, о пів на четверту ранку, вирішив запустити феєрверк.

На Чоколівці з’явилася вулиця Академіка Возіанова

Олександр Федорович Возіанов — видатний український вчений-медик, хірург, один із лідерів європейської урології, якого називали «Патріархом української медицини».

День Києва 2024: історія свята

День Києва – свято присвячене столиці України. Відзначається з 1982 року, в останню неділю травня. Цього року День Києва випадає на 26 травня.

Київська міська електричка змінює графік руху до 12 серпня

Київська міська кільцева електричка змінює графік руху з 24 травня по 12 серпня. Причина - початок будівництва тунелю для з'їзду з нового Подільсько-Воскресенського моста.

Мер Києва запрошує

Віталій Кличко повідомляє у своєму ТГ-каналі: "Уже можна йти гуляти новою, великою рекреаційною зоною столиці — на острів Оболонський.

Поділитися

Восени столиці подарували 115 тисяч цибулин всесвітньовідомих тюльпанів з Нідерландів, тепер вони підіймають настрій людям на київських вулицях і площах.

У Києві, попри випробування воєнного часу, дбають про створення дружнього психологічного середовища для містян та тих, хто знайшов прихисток у столиці.

Зелені парки, клумби, вкриті першими весняними квітами — те, що після виснажливої зими викликає позитивні емоції.

Нині — пора цвітіння тюльпанів і вони розкрились у скверах та у квіткових композиціях на вулицях у всіх районах міста.

Восени для столиці обрали 16 сортів тюльпанів.

Тюльпан тріумф «Charade», Тюльпан тріумф «Purple Raven», Мускарі Американські, Тюльпан піоновидний «Negrita double», Тюльпан карликовий «Yellow Baby», Тюльпан тріумф «Ozon», Тюльпан тріумф «Delta Graffity», Тюльпан тріумф «Ice lolly» та інші.

У КМДА нагадують, що саме завдяки безоплатній передачі Києву цибулин тюльпанів із Королівства Нідерланди восени, зараз столиця квітує понад сотнею тисяч весняних квітів.

У Києві відзначають, що Нідерланди підтримують Україну не лише зброєю і літаками F-16, а й емоційно — знаменитими тюльпанами.

Уже чотири роки поспіль центр Києва розцвітає чарівними тюльпанами, які Києву передають Нідерланди, розповів директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний.

Він подякував Почесному консулу України у місті Амстердам за багаторічну підтримку Києва та висловив сподівання на продовження співпраці.

«Ми дуже цінуємо дружбу та традиції, що вже встановлені між нашими країнами. Дякуємо Нідерландам за підтримку в такі важкі часи та сподіваємось на продовження співпраці», — сказав Олександр Возний.

За словами Почесного консула України у місті Амстердам Еміля де Севрен Жакета, подарунок є символом міцної дружби між двома державами та знаком визнання та підтримки українського народу.

«За останні 30 років зв’язки між нашими країнами стали дуже міцними. Під час цієї страшної війни ми продовжуємо підтримувати наших українських друзів. Подаровані квіти є символом надії і віри в Перемогу. Цієї осені ми традиційно плануємо передати Києву понад 100 тисяч цибулин тюльпанів», — підкреслив Еміль де Севрен Жакет.

Зараз активний період цвітіння тюльпанів, яскраві клумби, які відкрили сезон квітів у Києві — не просто елемент місцевого дизайну, а й прояв стійкості українців у час випробувань.

«Помилуватися квітами можна в кожному районі столиці, та основні локації в нас на Майдані Незалежності, Європейській площі, парку імені Тараса Шевченка, Пейзажній алеї, біля Міністерства закордонних справ України», — додав генеральний директор КО «Київзеленбуд» Юрій Бахмат.

До слова, Нідерландсько-український фестиваль тюльпанів був заснований у 2020 році на честь дружніх відносин між Україною та Нідерландами, він підтримується меценатами.