Попит на квартири вже значно виріс

Читайте також

Вигадана інвалідність із «легальним» пенсійним забезпеченням: у Києві Нацполіція викрила ділка на незаконних оборудках

Чоловік пропонував військовозобов’язаним не лише «списатися» з армії, а й отримати щомісячний дохід за рахунок держави.

Культура благодійності в Україні: результати масштабного дослідження 2025

З 2019 року Zagoriy Foundation системно відстежує трансформацію української благодійності: від мотивів донорів до рівня суспільної довіри.

Бюро знахідок «Київського метрополітену»: які речі й досі чекають на своїх власників

Бюро знахідок – це місце, куди потрапляють загублені речі пасажирів з усього столичного метро.

Ринок нерухомості 2025: українці купують більше, але дедалі рідше беруть іпотеку

Попри виклики, минулий рік став періодом пожвавлення на ринку нерухомості.

Всі свої. Маркет “Нові колекції” на Десятинній, 12

Це перший великий маркет сезону, де понад 150 українських брендів представлять свої новинки: від легких суконь до стильного верхнього одягу

Поділитися

Київський ріелтор Ірина Луханіна заявила, що у разі закінчення війни вартість житла в столиці може подорожчати на 30%. Також експертка прогнозує зростання вартості нерухомості в Дніпрі, Запоріжжі, та “просідання” цін у західних регіонах.

Про це пише видання Мінфін. Екскерівник Асоціації фахівців нерухомості України Юрій Піта говорить, що попит на нерухомість вже виріс. “Помітно зросла кількість звернень щодо пошуку квартир, переглядів та угод”, – каже він.

Рієлтори, з якими поспілкувалось видання, оцінили зростання попиту щонайменше на 10−15%, а в деяких сегментах (наприклад, економжитла) ще більше.Харківський рієлтор Мілана каже, що в їхньому регіоні, де ринок нерухомості донедавна фактично “лежав”, а ціни впали до мінімуму (однушку можна було купити за $7 тис.), ситуація налагоджується. Покупці, які очікували на подальше зниження цін, зважилися на угоди, активізувалися нові перегляди тощо.

А в Одесі, як розповідають місцеві рієлтори, попит настільки високий, що багато квартир уже “закінчилися”. Одеський рієлтор Наталія Стоянова каже, що шукає для клієнтів квартири з видом на море, але варіантів практично немає: із 20 об’єктів, що виставлені на продаж, до переглядів доступні максимум 5.

  • Перша – на ринок “виплеснувся” відкладений попит, який сформувався через реєстри Мін’юсту, які не працювали після масштабної кібератаки.
  • Друга причина – новини про можливість швидкого завершення війни.

“Після встановлення миру у Києві, наприклад, ціни на житло можуть зрости до 30%. Зрозуміло, що цей процес займе якийсь час, але подорожчання не уникнути. Зростатимуть цінники також у Дніпрі, який зміцнить свій статус великого бізнес-центру країни, та Запоріжжі, яке може набути статусу „прикордонного міста”. Водночас „мильна бульбашка” на ринках західних областей поступово „здуватиметься”, і ціни там можуть просісти на 20−25%”, – резюмує рієлтор Ірина Луханіна.

Також OBOZ.UA повідомляв, що деякі експерти не радять вкладати кошти у нерухомість заради інвестицій. Найнадійнішими інструментами для цього економісти та фінансисти вважають золото, облігації внутрішніх державних позик (ОВДП) та землю сільськогосподарського призначення.