Поштова площа може провалитися?

Читайте також

Владі все замало

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль нещодавно зробив важливу заяву щодо нових тарифів на електроенергію. За його словами, новий тариф 4,32 грн/кВт-год, встановлений урядом, не покриває реальну ринкову вартість електроенергії, яка наразі становить 7−8 грн/кВт-год.

Коли відключатимуть світло у п”ятницю, 14 червня

У пʼятницю, 14 червня, по всій Україні обленерго будуть застосовувати графіки погодинних відключень з 18.00 до 22.00.

Новий етап материнства Наталії Могилевської

У своєму Instagram Наталія Могилевська поділилася подарунком, який підготувала для молодшої доньки Софійки - дитячим ліжечком.

У Києві заборонили продаж цигарок у кіосках

Київська міська рада заборонила продаж цигарок, у тому числі...

У Києві побито 133-річний рекорд з добової кількості опадів

У Києві в середу, 12 червня, зафіксували рекорд добової кількості опадів – 50,1 мм. Це на 25,5 мм більше, ніж було 1891 року для цього дня.

Поділитися

Раз на місяць народні депутати хочуть збиратися, щоб слідкувати за ситуацією з Поштовою площею у Києві. Поки що всі обговорюють ґрунтові води та зсув Володимирської гірки, через що Поштова площа може провалитися. Щоб з’ясувати весь масштаб проблеми, планують провести дослідження. В Київраді вже поспішили запевнити, що станція метро «Поштова площа» у безпеці та пасажирам нічого не загрожує. Такі результати виїзного засідання Тимчасової слідчої комісії ВР по Києву, яке пройшло 20 травня 2024 року на Поштовій площі.

Народні депутати разом з депутатами Київради, активістами та журналістами 20 травня 2024 року спустилися у підземелля. Там, де мав бути ТРЦ, нині знаходиться музей «Поштова».

«Конче необхідно провести інструментальне дослідження стану конструкцій об’єкта незавершеного будівництва. За словами представників міської влади, відповідне доручення є, – написала за результатами відвідин народна депутатка Ганна Бондар. – Після того можна робити висновки стосовно стану конструкцій, можливого впливу на церкву Різдва Христового, Поштовий будиночок і будівлі Київпастрансу, а також стану обводнення грунтів Володимирської гірки, стану тунелей метро і археологічних знахідок».

За її словами, на зустрічі згадали про засідання робочої групи при Київраді з питань Поштової площі. Виявилося, що було лише одне засідання декілька років тому.

«Домовилися зустрічатися з цього питання раз на місяць. Під Поштовою площею стоїть вода», – написала Ганна Бондар.

Що за ТРЦ та до чого тут Поштова Площа

За часів президента Януковича у Києві планували провести реконструкцію Поштової площі, яка передбачала в першу чергу нову транспортну розв’язку. У цьому проєкті також був передбачений підземний ТРЦ.

Реконструкцію Поштової площі не довели до кінця.
У 2013 році фірма «Хенсфорд Україна» отримала від мерії Києва право будувати торговельний центр на Поштовій площі. Цю компанію пов’язували із Андрієм Кравцем – очільником Держуправління справами, якого вважали «завгоспом Януковича».

Згодом, у 2015 році під час будівельних робіт вчені спочатку виявили унікальні артефакти XVI-XVIII століть. А потім знайшли повноцінну вулицю часів Київської Русі XI-XII століть. На глибині п’ять метрів розчистили цілий древній квартал, до якого входять головна вулиця, кілька провулків і принаймні три садиби. Кияни виступили за створення на цьому місці музею.

Думки інвесторів та активістів розійшлися, коли стало зрозуміло, що пам’ятка археології мала стати фундаментом торгівельного центру. Розголос активістів дав результати. Верховна Рада прийняла постанову про створення на Поштовій площі національного музею «Центр Середньовічного Міста».

У травні 2019 року колишній міністр культури Євген Нищук заявив, що територію біля Поштової площі визнали пам’яткою археології та історії національного значення. Остаточно питання – будувати чи не будувати ТРЦ вирішив у 2022 році Верховний Суд, який заборонив чіпати історичні пам’ятки.

Територію площі планували відреконструювати. У травні 2017 року Віталій Кличко урочисто відкрив наземну частину її прогулянкової зони.

Наразі, вона не така зручна, як планувалося з початку. Як писав сайт «Лівий берег», фонтан на площі не працює вже п’ятий рік, дерева загинули від неправильного догляду, а лави занесли на будмайданчик за Поштовим будиночком.

Остаточно привести до ладу Поштову площу поки неможливо. Коли виявили археологічні знахідки, всі роботи на об’єкті припинили.

«На весь об’єкт реконструкції Поштової площі накладено арешт у рамках кримінального провадження, нам заборонено проводити будь-які роботи, які змінюють вартість і параметри всього, що там є. Тому відкачувати воду там не можна», – передав слова представника КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд сайт «Лівий берег».

У квітні 2024 року, під час першого засідання комісії по Києву представники Київради повідомили, що чекають, поки музей археології та Мінкульт створять на Поштовій пам’ятку офіційно. А Мінкульт заявив, що чекає, поки столична влада розробить межі охоронної пам’ятки.

Держаудитслужба попереджала Кличка про проблеми на Поштовій

Аудитори звинувачують Київраду в ігноруванні попередження про транспортні проблеми на станції метро “Поштова площа”. На це столичні чиновники заявили, що станції метро нічого не загрожує та не потрібно сіяти паніку.

«Міська влада закликає диванних експертів та блогерів не маніпулювати темою роботи столичного метрополітену, а медіа – використовувати інформацію перевірену та з офіційних джерел, – йдеться в офіційній заяві. – Подібні провокаційні заяви щодо стану метро створюються з метою посіяти паніку та грають на руку ворогу в інформаційній війні».