Прем’єра опери Доніцетті “Рита” – у Музичному театрі

16 і 18 червня 2016 року о 19.00 в артистичній вітальні Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва відбудеться прем’єра комічної опери видатного італійського композитора Гаетано Доніцетті «Рита». Головну партію виконає Дар’я Литовченко.

Одноактна опера з розмовними діалогами «Рита, або Побитий чоловік» була написана в 1841 році для паризького театру «Опера Комік». Однак її прем’єра відбулася лише через дванадцять років після смерті композитора – в 1860 році в тому ж театрі. З тих пір вона неодноразово ставилась на різних мовах в багатьох країнах. Опера продовжує завойовувати популярність і в наші дні завдяки прекрасній музиці, захоплюючому сюжету, рельєфним образам, відтвореним в віртуозних вокальних партіях і соковитому гумору. На цей раз твір буде звучати українською мовою, переклад лібрето Гюстава Ваеза здійснив Анатолій Навроцький.

«Спектакль “Рита” – це кумедна історія про серйозні речі. Її персонажі – не далекі від реального життя пихаті істоти, яких можна побачити в багатьох оперних спектаклях, а ми з вами. Іноді вони бувають смішними, іноді – серйозними. Герої лаються, миряться, лякають і лякаються, тікають, бояться, командують, і, звичайно ж, люблять … – зазначає режисер-постановник вистави Лада Шиленко. – Цей спектакль – про нахабство і безхарактерність, силу влади і слабкість людського духу, пошук місця і ролі чоловіка в долі жінки і гармонії в подружніх стосунках. Події опери перенесені в наш час. Саме це допоможе навіть недосвідченому глядачеві простіше сприйняти світ музичного театру, легше подолати бар’єр його умовності, відчути красу жанру, пропустивши крізь себе почуття і емоції персонажів».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне