Прем’єра опери «Флорія Тоска» – 31 березня, 1, 9 та 30 квітня у Національній опері

Читайте також

У Києві “космічні” ціни на таксі

У Києві ціни на таксі продовжують зростати, однак реальний дохід водіїв знизився за час війни. Це зумовлено не лише мобілізацією, яка скоротила кількість таксистів.

У Києві представники різних конфесій молилися за мир в Україні

На Софійській площі столиці України зібралися представники різних релігійних громад та міжнародних організацій для спільної молитви за справедливий мир в Україні. Захід став символом єдності і підтримки у важкі часи російської агресії.

Київ б”є температурні рекорди п’ятий день поспіль

У понеділок 15 липня в Києві максимальна температура повітря виявилась найвищою за час проведення спостережень для цієї дати і склала 34,2 градусів тепла. Попередній рекордний показник 1883 року перевищено на 0,5 градусів.

Загальний борг киян за комуналку

Загальний борг киян за спожиті послуги гарячого водопостачання та опалення становить понад 6,2 млрд грн, а за послуги постачання холодної води та водовідведення — близько 1,2 млрд грн.

У Києві можуть давати по 4 години електроенергії на добу – Київрада

Кияни можуть за оптимістичного сценарію отримувати по 8 годин електричної енергії на добу з розподілом по 4 години вдень та стільки ж вночі.

Поділитися

31 березня, 1, 9 та 30 квітня Національна опера України покаже нову постановку однієї з найбільш популярних, найкрасивіших і найдраматичніших опер видатного італійського композитора Джакомо Пуччіні – «Флорія Тоска».

«Флорія Тоска» – ще один яскравий приклад успішного творчого альянсу Національної опери України, Посольства Італії в Україні та Італійського інституту культури в Україні. Прем’єра приурочена до 60-річчя Римських договорів та до 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Італійською Республікою.

З того часу, як публіка вперше познайомилася з «Тоскою», світова прем’єра якої відбулася 14 січня 1900 року в Римській опері, а після цього – в міланській «Ла Скала», її незмінно супроводжує успіх. Потрапивши до програми того чи іншого театру, опера залишається надовго в репертуарі, а протягом останніх років все частіше світові сцени пропонують глядачеві сучасні версії цього шедевру.

В кількох закордонних постановках «Тоски» останніх років, наприклад, у х’юстонській «Гранд-опера», у «Метрополітен опера», в Опері Бастилії виконати партію головної героїні-красуні Флорії Тоски незмінно запрошують імениту українську співачку Людмилу Монастирську. Цікаво, що європейський дебют примадонни також ознаменувався партією Тоски в Німецькій опері в Берліні в 2010 році.

Приємний сюрприз чекає і на столичних любителів опери – солістка Національної опери України Людмила Монастирська співатиме партію Тоски у прем’єрній виставі. Монастирська чудово вживається в образ своєї героїні, їй підвладні всі емоції: від слів любові до викличного звернення до Бога, від шалених ревнощів до останнього несамовитого зойку, що передує фатальній смерті Скарпіа. А голос артистки світові критики називають розкішним, багатим, неймовірної сили й тембральної краси.

Неабиякий акторський талант – найважливіша особливість образу Тоски. Свого часу цю роль французький драматург Віктор’єн Сарду написав спеціально для геніальної Сари Бернар. Джакомо Пуччіні, побачивши акторку на сцені, утвердився у своєму бажанні створити оперу за цим твором.

На сцені Київської опери твір Дж. Пуччіні протягом ХХ століття мав вісім інтерпретацій.

Анатолій Солов’яненко, головний режисер театру, каже: «Разом з колегами – постановниками та виконавцями, намагаємось втілити характери та мотивації героїв, що закладені Пуччіні та Сарду, зробити їх близькими та зрозумілими для сучасного глядача. Це – вистава про любов, пристрасть та віру ліричних героїв, які гинуть в атмосфері цинізму та жорстокості, що їх оточує».

Постановники практично не відступали від оригіналу, максимально враховуючи всі нюанси, не «переписані» характери і мотивація героїв. Ця вистава про любов, надію, зраду, про те, що у всі часи знайдуться інтригани, що, граючи в цинічні ігри, ламають долі інших людей.

Завдяки співробітництву з Посольством Італії та Італійським інститутом культури в Україні у прем’єрі 31 березня партію Маріо Каварадоссі співатиме відомий італійський тенор Вальтер Борін (Valter Borin).

Наступні прем’єрні покази відбудуться 1, 9 та 30 квітня. Окрім Людмили Монастирської (31 березня і 30 квітня) партію Тоски виконуватимуть Оксана Крамарева та Вікторія Ченська. Роль Маріо Каварадоссі – Дмитро Кузьмін, Андрій Романенко, Сергій Скочеляс; барона Скарпіа – Геннадій Ващенко, Михайло Кірішев та Олександр Мельничук.

Постановний склад: режисер-постановник – Анатолій Солов’яненко, диригент-постановник – Микола Дядюра, сценографія та костюми – Марія Левитська, хормейстер-постановник – Богдан Пліш.

Прем’єра опери Джакомо Пуччіні «Флорія Тоска» на сцені Національної опери України, без перебільшення, стане головною подією сезону!

Флорія Тоска