Продукти харчування в Україні подорожчали на 15,2% за рік

Читайте також

На Київщині виявили масову загибель бджіл

Пасічники у Білоцерківському районі Київщини виявили масову загибель бджіл. 

Станція метро “Лук’янівська” вп’яте постраждала через російську атаку

Цієї ночі під час російської атаки вже вп’яте зазнала пошкоджень станція «Лук’янівська».

Рятувальники витягли живого кота з-під завалів

Посеред трагедії масованого обстрілу Києва 24 квітня сталася зворушлива подія

Центральний палац одружень у Києві зазнав пошкоджень

Центральний палац одружень у Києві зазнав пошкоджень внаслідок нічної ракетної атаки, що сталася 24 квітня.

Ціна пішла вгору

В Україні цього тижня спостерігається зростання цін на моркву.

Поділитися

У грудні 2024 року середні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої в Україні зросли на 15,2% порівняно з груднем 2023 року.

Про це повідомляє Державна служба статистики.

Найбільше подорожчали вершкове масло – на 32,2%, соняшникова олія – на 31,1%, а також овочі – на 29,4%. Хліб зріс у ціні на 20,6%, молоко – на 18,3%, сир і м’який сир – на 17,9%. Також значне подорожчання спостерігалося у хлібопродуктів (17%) та безалкогольних напоїв (15,6%).

Ціни на фрукти підвищилися на 14,1%, яйця – на 13,2%, рибу та рибопродукти – на 12,4%. Макаронні вироби подорожчали на 11,2%. Водночас найменше зростання цін спостерігалося у м’яса та м’ясопродуктів (6,8%), цукру (4,3%) та яєць (1,8%).

Причинами такого стрімкого зростання стали несприятливі погодні умови влітку та восени 2024 року. Спека і відсутність дощів негативно вплинули на врожайність багатьох овочів і фруктів. Це позначилося як на термінах дозрівання продукції, так і на її якісних характеристиках.

За даними НБУ, у січні 2025 року темпи зростання цін на сирі продукти дещо сповільнилися завдяки теплій зимі та збільшенню імпорту. Це сприяло розширенню пропозиції яєць, молока, овочів і фруктів.

Однак оброблені продукти продовжують дорожчати через високі витрати виробників на сировину, електроенергію, оплату праці та логістику.