"Naftogaz" escolheu a posição de chantagem - Klitschko

Leia também

Os habitantes de Kiev foram avisados ​​de que ficará mais escuro nas ruas da capital

Na capital, decidiram reduzir o brilho de todas as luzes das ruas. Governo local...

Eles arrancariam as mãos!

Em Kiev, vândalos destruíram o conhecido objeto de arte "Hands" em Pejazhka.

Pratos quase esquecidos da culinária ucraniana

Este é um biscoito simples feito com massa sem fermento com ovo e soro de leite ou leitelho. A massa para verguns era preparada na forma de um bolo fino, cortado em retângulos ou losangos, no qual era feita uma incisão interna. Depois torceram o interior do corte uma ou duas vezes e fritaram em óleo fervente até dourar. Verguns eram preparados por meninas em festas noturnas, donas de casa para cantores, parteiras para netos.

Como você pode voar por 850 hryvnias

Os ucranianos foram informados das multas que enfrentariam por atravessar a estrada em uma não-zebra.

Valery Zaluzhny e Lina Kostenko são cidadãos honorários de Kiev

A Câmara Municipal de Kiev votou pela atribuição do título de Cidadão Honorário...

compartilhar

Головною проблемою для повноцінної роботи теплового господарства столиці залишається небажання НАК «Нафтогаз України» укладати угоду на постачання газу з «Київтеплоенерго». Про це заявив мер столиці Віталій Кличко в ефірі телеканалу Newsone.

«Нафтогаз обрав позицію шантажу. В компанії кажуть, що увімкнуть газ тільки після того, як ми заплатимо всі борги «Київенерго». Ми готові обговорювати ці питання в суді, і готові виконувати рішення суду. Ми разом звернулися до суду, і чекаємо на його рішення. Але чому мешканці столиці мають бути заручниками цієї ситуації? Це – недержавницька, нелюдська позиція «Нафтогазу». Столиця була близька до техногенної катастрофи. Але, нам вдалося її уникнути. В нас був дуже складний процес передачі активів, який нагадував детективний роман – коли нам відмовляли у закупівлі газу приватні компанії», – зазначив Віталій Кличко.

За його словами, через загрозу відключення ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, що забезпечують теплом та гарячою водою близько 70% Києва і виробляють електрику, могла статися надзвичайна ситуація. Як підкреслив Віталій Кличко, завдяки спільним зусиллям міської влади й представників уряду, вдалося уникнути загрози відключення ТЕЦ. На ці об’єкти тимчасово постачатиметься природний газ комерційних постачальників. Протягом кількох тижнів спільно з представниками уряду міська влада має розробити алгоритм остаточного врегулювання проблеми заборгованості перед «Нафтогазом».

Мер столиці вкотре підтвердив готовність столичної влади погасити борги саме населення перед «Нафтогазом». Натомість, НАК «Нафтогаз» продовжує вимагати від Києва сплати штрафних санкцій і пені, які виникли в результаті господарської діяльності приватної компанії. А це – більше 1 млрд 200 млн гривень. І сплачувати борги приватної компанії місто не збирається.

Також Віталій Кличко прокоментував ситуацію з відсутністю гарячої води в багатьох будинках столиці. За його словами, саме через небажання «Нафтогазу» укладати угоду понад 200 котелень міста не можуть подавати гарячу воду для населення.

«Я ще раз вибачаюсь перед киянами. Я зроблю все для того, аби за тиждень – два вирішити проблему з укладенням договорів», – заявив Віталій Кличко.

Нагадаємо, столична влада реалізувала прагнення громади – повернула контроль над тепловим господарством Києва. Під контроль міської громади перейшли понад сто тисяч об’єктів: 2,6 тисяч кілометрів теплових мереж, ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, завод «Енергія», майже дві сотні котельних та станцій теплопостачання. На роботу в «Київтеплоенерго» переведені більше 7,5 тисяч кваліфікованих робітників, що забезпечуватимуть стабільну роботу теплоенергетичного комплексу.

Раніше мер столиці заявив, що процес повернення теплового господарства в управління громади – прецедент в Україні. До цього не було прикладів, щоб міське майно повертали в управління від приватної структури.