Російська стратегічна авіація зазнала найтяжчих втрат під час операції СБУ

Читайте також

Метро на Троєщину відкладають

Голова Деснянської райдержадміністрації в місті Києві Максим Бахматов заявив, що наразі будівництво метро на Троєщину не входить до числа пріоритетів через високу вартість проєкту та війну.

ARKHA представили відеороботу “Mamoritai”

Український рок-гурт ARKHA презентував нову пісню “Mamoritai”, супроводжену атмосферним відео, яке поглиблює сенси композиції.

На Global Wellness Day навчатимуть тілесного та психічного самовідновлення

У тривожні часи всім нам потрібне глибоке відновлення тіла й душі.

КиївПрайд анонсував Марш Рівності у столиці

Українська громадська організація КиївПрайд анонсувала Марш Рівності, який пройде у суботу 14 червня, у Києві.

За $12 000 до ЄС

Поліцейські викрили канал незаконного переправлення чоловіків з України до країн Європейського Союзу.

Поділитися

1 червня 2025 року Служба безпеки України за допомогою FPV-дронів завдала нищівного удару російській стратегічній авіації,  що базується на декількох  аеродромах на півночі, в Сибіру та на далекому сході.

У СБУ повідомили, що внаслідок спецоперації Павутина було уражено стратегічну російську авіацію, вартість якої орієнтовно становить 7 мільярдів доларів. У відомстві додали, що уражено 34% стратегічних носіїв крилатих ракет на основних аеродромах базування РФ.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що операція СБУ довела: «Україна може завдавати чутливих ударів, і це зміцнює безпеку усієї Європи».

Василь Малюк і операція Павутина
Керівник СБУ Василь Малюк і операція Павутина

Масштаб втрат

  • Рекордні втрати: 1 червня 2025 року російська стратегічна авіація зазнала “найтяжчих втрат” не тільки за час повномасштабного вторгнення в Україну, а й за всю історію свого існування. Ці втрати названо рекордними у світовому історичному контексті.
  • Офіційні дані СБУ (1 червня): Голова СБУ Василь Малюк доповів президенту України Володимиру Зеленському про знищення або пошкодження 41 літака стратегічної авіації та ДРЛО на російських аеродромах.
  • Пошкодження літаків ДРЛО А-50: Повідомляється про пошкодження двох літаків ДРЛО А-50, що, поряд зі знищенням двох А-50 14 січня і 23 лютого 2024 року, фактично позбавляє Росію комплексу повітряної розвідки, адже “один функціональний літак А-50 для такої величезної країни, як РФ, і безлічі завдань, які стоять перед нею, – це ні про що”.
  • Верифіковані кадри (аеродром “Біла”): Перші верифіковані супутникові знімки показали, що тільки на аеродромі “Біла” було ідентифіковано 8 знищених і пошкоджених літаків: 3 знищених і 1 пошкоджений Ту-95МС, а також 4 знищених Ту-22М3. Очікується подальша верифікація втрат з інших аеродромів (“Оленя”, “Дягілєво”, “Іваново”).

Типи атакованих літаків і наслідки

Типи атакованих літаків і наслідки

  • Носії ракет: Удари завдавалися по літаках, які є носіями ракет (Х-101/555/55 для Ту-95МС, Х-22/32 для Ту-22М3, Х-101 для Ту-160), що регулярно застосовуються під час “терористичних ударів Росії по тиловій Україні”.
  • Непоправні втрати: Атаковані літаки (Ту-95МС, Ту-22М3, Ту-160) або не виробляються в Росії зовсім, або їхнє виробництво має “імітаційний характер” за рахунок старих заділів. Це означає, що “компенсації втрат – не буде”, і ці втрати є “цілком і повністю безповоротними” і “безцінними”.
FPV дрони для операції
FPV дрони для операції

Операція “Павутина”

  1. Операція “Павутина” вже називається легендарною за складністю проведення і масштабом, що перевершує за значимістю навіть операцію Ізраїлю з підриву пейджерів бойовиків “Хезболли”.
  2. Операцію готували півтора року, створювали умови для “одного, одноразового удару дешевих fpv-дронів” безпосередньо на території Росії. Спочатку СБУ переправила в Росію FPV-дрони, а потім — мобільні дерев’яні будиночки, під дахи яких були заховані дрони, коли будиночки вже були на вантажівках.
  3. У потрібний момент дахи будиночків дистанційно відкрили і дрони полетіли вражати російські бомбардувальники.
  4. Атака на об’єкти, що входять до ядерної тріади, була здійснена “зсередини” країни, незважаючи на “найвищий рівень тоталітарної системи” контролю спецслужб за громадянами в Росії.

Операція "Павутина"

Таким чином, операція “Павутина” стала безпрецедентним ударом по російській стратегічній авіації, що спричинив непоправні втрати цінних літаків і практично повну втрату повітряної розвідки. Операція підкреслює здатність України завдавати ударів глибоко на території противника, використовуючи внутрішні ресурси і ретельно сплановані дії.