Шевченкові дні у столиці

Читайте також

Платіжка за світло може зрости на 600 гривень

Після нового підвищення тарифів на електроенергію суми у платіжках українців можуть збільшитись у середньому на 350-600 гривень. Про це розповів засновник Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко у своєму telegram.

Не будь жлобом – заощадь!

Всі вцілілі електростанції та високовольтні підстанції працюють на максимумі своїх можливостей, щоб виробити та передати достатньо електроенергії для покриття потреб споживачів.Тому диспетчерський центр "Укренерго" закликає українців щодня ощадливо споживати електроенергію з 19:00 до 22:00, повідомляє пресслужба оператора енергомережі України.

Унікальна Великодня інсталяція – безкоштовно

У Національному заповіднику "Софія Київська" відкриють Великодню квіткову інсталяцію. Її створять професійні флористи на майстер-класі під керівництвом флористки Олени Дрючан.

Тайвань та Паризька агломерація будують міст у Києві

Загальна довжина мосту становить 160 метрів, а ширина - 4 метри. Міст виготовлено з металу, що надійшов із "Азовсталі", він складається з п'яти хвиль, символізуючи динаміку та рух.

Чи з’явиться у Києві єдиний квиток для електричок та міського транспорту?

«Укрзалізниця» виступає за те, щоб міський транспорт Києва й електрички Kyiv City Express інтегрувалися в єдину систему зі спільною системою оплати. 

Поділитися

Столиця підготувала програму різноманітних культурних, мистецьких і просвітницьких заходів, присвячену 210-річчю від дня народження Тараса Шевченка. Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

«Головна мета – мовою мистецтва вшанувати пам’ять Кобзаря та його творчий спадок, що ніколи не втрачав актуальності, а сьогодні особливо гостро відгукується в серці кожного українця. Комунальні заклади культури – театри, музеї, бібліотеки, муніципальні творчі колективи, клубні заклади – підготували для містян і наших гостей проєкти, вечори-вистави, концертні програми, майстер-класи, літературні читання, виставки, театралізовані екскурсії, літературно-музичні вечори тощо. Загалом понад 30 тематичних подій, що цікаво та креативно висвітлять і вшанують багатогранну постать нашого Великого Кобзаря», – розповіла Ганна Старостенко.

Так, 8 березня в Музеї історії міста Києва відбудеться концертна програма Муніципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Л.М. Ревуцького.

У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва презентують тематичну виставку, концерті виступи та інтерактивну програму для школярів «Образ Кобзаря в декоративному мистецтві».

Наступного дня на Співочому полі триватимуть майстер-класи для дітей та підлітків зі створення каліграфічних листівок із поезіями Кобзаря від Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень.

У муніципальному театрі опери і балету для дітей та юнацтва, театрі юного глядача, академічному театрі ляльок, театрах «Колесо» і «Сузір’я», мистецько-концертному центрі ім. І. С. Козловського пройдуть концерти-вистави, вечори, творчі проєкти, літературні читання тощо.

10 березня Музей Лесi Українки проведе театралізовану екскурсію «Плеяда. Таємна вечірка». У неділю також у храмі Різдва Христового на Подолі на Поштовій площі проведуть заупокійну панахиду за Тарасом Шевченком.

11 березня в Київському літературно-меморіальному музеї М. Т. Рильського відбудеться виступ кобзарів «Серед степу широкого, на Вкраїні милій», які виконають твори на вірші Т. Г. Шевченка.

Перелік заходів, присвячених 210-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка, які відбудуться в комунальних закладах культури

ТЕАТРИ

 • Київський академічний театр юного глядача (вул. Липська, 15/17):

8 березня о 19:00, 9 березня о 17:00 – концерт-вистава «Тарас співає»;

9 березня о 12:00 та о 19:00 – вечір-вистава «Вусата зустріч» на мікросцені.

 • Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва (вул. Межигірська, 2):

9 березня о 17:00  концерт «З Днем народження, Тарасе!». У програмі – прем’єра масштабного твору симфонічно-хорових фресок «КОБЗАР» відомого українського композитора Юрія Шевченка.

 • Київський академічний театр ляльок (вул. Грушевського, 1-А):

9 березня о 18:00 – проєкт «Ше. Пісня 2024». Організатори: ГО «фестиваль Тараса Шевченка «ШЕ. ФЕСТ» та Київський академічний театр ляльок. За участю Дмитра Лінартовича, Живосила Лютого, «Svoya music», Ярослава Джуся, Сергія Василюка, Любові Доброноженко, Лариси Ніцой, Київського академічного ансамблю української музики «Дніпро».

 • Київський академічний театр «Колесо» (Андріївський узвіз, 8):

9 березня о 19:00 – творчий проєкт «Вечір Шевченка». Спільний творчий проєкт Київського академічного театру «Колесо», Театру української традиції «Дзеркало», Київської театральної школи-студії.

 • Мистецько-концертний центр ім. І. С. Козловського ТВЗК «Київський національний театр оперети» (вул. Хрещатик, 50-Б):

9 березня о 16:00, 14 березня о 18:00 – концерт-рефлексія «Не вмирає душа наша. Не вмирає воля…».

 • Київська академічна майстерня театрального мистецтва «Сузір’я» (вул. Ярославів Вал, 14-А):

протягом березня – літературні читання та створення виставки копій художніх робіт.

МИСТЕЦЬКІ ЗАХОДИ

8 березня – концерт «І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій…» заслуженого народного ансамблю пісні і танцю України «Дарничанка» Центру художньої та технічної творчості «Печерськ», вул. Князів Острозьких, 3);

8 березня – конкурс на краще виконання поезії Т. Г. Шевченка для учасників та відвідувачів театральної студії «Погляд» Центру художньої та технічної творчості «Печерськ»;

9 березня з 13:00 до 16:00 – майстер-класи для дітей та підлітків зі створення каліграфічних листівок із поезіями Кобзаря від Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень (культурно-мистецький комплекс «Співоче поле», вул. Лаврська, 41);

9 березня з 13:00 до 16:00 – відкриття першої весняної сесії циклу заходів «Народний самоспів», присвяченій співаній поезії Т. Г. Шевченка (культурно-мистецький комплекс «Співоче поле»);

9 березня о 17:00 – концерт Муніципального академічного камерного хору «Київ» з творів українських композиторів Валентина Сильвестрова, Євгена Станковича, Мирослава Скорика на вірші Т. Г. Шевченка (Національний центр «Український дім» (вул. Хрещатик, 2);

березень (дата уточнюється) – проведення церемонії передачі Рушника Єдності (Національний музей Тараса Шевченка, бульв. Тараса Шевченка, 12);

10 березня о 15:00 – концерт «Нова Шевченкіана» Муніципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Л.М. Ревуцького (Київський будинок вчених НАН України (вул. Володимирська, 45-А);

10 березня – творчий проєкт «Шевченко в музиці українських композиторів» заслуженого народного ансамблю пісні і танцю України «Дарничанка» Центру художньої та технічної творчості «Печерськ» (вул. Князів Острозьких, 3).

МУЗЕЇ

 • Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7):

8 березня о 15:00 – концертна програма Муніципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Л.М. Ревуцького;

9 березня – виставка «…Нитка прокидається»: килимарство лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка Степана Ганжі.

 • Національний музей українського народного декоративного мистецтва (вул. Лаврська, 9):

8 березня о 16:00 – виставка творів декоративного мистецтва (з колекції музею). Концертна програма, інтерактивна програма для школярів «Образ Кобзаря в декоративному мистецтві».

 • Музей книги і друкарства України (вул. Лаврська, 9, корп. 9):

7-31 березня – виставка ілюстрованих видань збірки поезії Тараса Шевченка «Кобзар» (1931-2004 рр.).

 • Музей театрального, музичного та кіномистецтва України (вул. Лаврська, 9):

8 березня о 16:00 – концерт-лекція «Та не однаково мені».

 • Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького (вул. Саксаганського, 97):

6 березня о 16:00 – виставка «Друковані видання творів Тараса Шевченка у фондовій колекції Музею» (музей Михайла Старицького);

10 березня о 13:00 – театралізована екскурсія «Плеяда. Таємна вечірка» (музей Лесi Українки).

 • Київський літературно-меморіальний музей М. Т. Рильського (вул. Максима Рильського, 7):

11 березня о 14:00 – «Серед степу широкого, на Вкраїні милій». Виступ кобзарів Київського кобзарського цеху. У програмі – твори на вірші Т. Г. Шевченка;

14 березня о 14:00 – «Свою Україну любіть». Літературно-музичний вечір за участю студентів Київського інституту музики ім. Р. М. Глієра;

6 та 13 березня о 13:00 – «Непереможний Кобзар». Арттерапія. Тематичний майстер-клас із пластинографії.

БІБЛІОТЕКИ

 • Міська спеціалізована молодіжна бібліотека (вул. Гетьмана Павла Скоропадського, 49):

12 березня – зустріч-бесіда з презентацією художніх альбомів «Особливості живописної творчості Т.Г. Шевченка»;

до 15 березня – книжкова виставка поетичних творів: «Свою Україну любіть. Любіть її во врем’я люте…».

 • Центральна бібліотека ім. Т. Г. Шевченка для дітей м. Києва (просп. Берестейський, 25-А):

7 березня – тематичний майстер-клас «Шевченко – художник»;

9 березня – родинне свято «Шевченко кличе друзів святкувати!» (також до 105-річчя заснування бібліотеки).