Що станеться з продуктами харчування?

Читайте також

У центрі Києва пропонують зробити міський парк

На місці знесеного старовинного будинку на вулиці Жилянській, 47, пропонують створити міський парк природного охолодження.

Рада декриміналізувала дрібні крадіжки до 3028 грн

Верховна Рада ухвалила закон, що декриміналізує дрібні крадіжки на суму до 3028 грн. Запроваджено нові штрафи та посилено адміністративну відповідальність за такі правопорушення.

Як орендувати склад в Києві: корисні поради

Оцініть, скільки місця вам знадобиться? Вам потрібен невеликий склад для зберігання кількох коробок або просторий склад для розміщення великого запасу товарів?

Росіянин накрав в “Епіцентрі” зубної пасти на 400 гривень

Громадянин Російської Федерації здійснив крадіжку у будівельному гіпермаркеті "Епіцентр" в Києві. Чоловік поцупив кілька тюбиків зубної пасти.

Киян і гостей міста запрошують на 9 безоплатних прогулянок столицею

Управління туризму та промоцій КМДА і Київський центр розвитку туризму підготували для містян і гостей Києва 9 безоплатних екскурсій, серед яких – новий маршрут Печерським районом і прогулянка, адаптована для маломобільних груп населення.

Поділитися

На українців очікує зростання вартості продуктів харчування, яке пов’язане із підвищенням тарифу на електроенергію. Подорожчання комунальної послуги стане драйвером для збільшення цін на товари та послуги.

З 1 червня в Україні діє новий тариф на світло – 4,32 грн/кВт-год. Влада запевняє, що підняття вартості електрики – вимушений захід, який допоможе отримати додаткові кошти на ремонт енергетичних об’єктів. Слідом за світлом очікується підвищення цін на їжу.

Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин нагадав, що влітку також зросли тарифи для бізнесу, а це призведе до подорожчання продуктів у магазинах.

Аналітик повідомив, що НКРЕКП підвищила прайскепи. Тепер максимальна вартість електрики для промисловості під час пікових навантажень становить 9 гривень замість з 7,5 гривні за 1 кВт-год. Вдень ціна нижча – 5,6 гривні замість колишніх 3 гривень.

Наразі діють наступні максимальні ціни на добу для бізнесу:

з 00:00 до 07:00 та з 11:00 до 17:00 – 5600 грн за мегават-годину (замість 3000 грн);
з 07:00 до 11:00 та з 23:00 до 24:00 – 6900 грн за мегават-годину (замість 5600 грн з 07:00 до 08:00);
з 17:00 до 23:00 – 9000 грн за мегават-годину (замість 7500 грн).
Мінімальну граничну вартість залишили на рівні 10 гривень за мегават-годину.

В Україні вже спостерігається значне подорожчання ягід. Полуниця та черешня продаються за цінами, що вищі минулорічних на 30%.

За словами Пендзина, ранні ягоди зазвичай закуповуються з південних областей або Закарпаття. Однак зараз із доставкою великі проблеми – логістику ускладнено. Мобілізація водіїв, блокпости та інші фактори призводять до простою транспортних засобів – перевезення нема кому здійснювати.

Вартість кілограму черешень коливається у межах 100-140 грн/кг, полуниці – 40-70 грн/кг, а винограду – близько 218 грн/кг.

Тим часом продуктові мережі збільшують енергонезалежність

Обладнання, придбане під час блекауту 2022 року, тепер забезпечує роботу торгових мереж під час планових та аварійних та планових відключень електроенергії. Магазини масово обладнані генераторами, тому більшість з них продовжує працювати навіть в умовах обмеження електропостачання.